Виконуючий обов’язки начальника КП «Новомосковськ водоканал» Дмитро Ковальов: «ПІДНЯТТЯ ТАРИФІВ НА ВОДОПОСТАЧАННЯ І ВОДОВІДВЕДЕННЯ Є ОБ’ЄКТИВНОЮ НЕОБХІДНІСТЮ»

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 9 жовтня прийняла постанови № 1183 і 1184, якими затвердила нові тарифи для комунального підприємства «Новомосковськ водоканал».

Тарифи на послуги складуть (без податку на додану вартість):

•Для жителів приватного сектора:

– на водопостачання – 10,88 грн за 1 куб.м

– на водовідведення – 13,50 грн за 1 куб.м

•Для жителів багатоповерхівок:

– на водопостачання – 11,36 грн за 1 куб.м

– на водовідведення –14,09 грн за 1 куб.м

Прокоментувати ситуацію редакція газети «Новомосковська правда» попросила начальника КП «Новомосковськ водоканал» Дмитра Ковальова.

– Дмитре Анатолійовичу, чим викликана необхідність коригування тарифів?

– Проведення структурних реформ в економіці України супроводжується постійним підвищенням тарифів на енергоносії. Зростає мінімальна зарплата по країні. Тому збільшуються і витрати нашого підприємства по статтях, які впливають на результати виробничої діяльності. Передусім це збільшення ціни на електроенергію, рідкий хлор, зростання галузевого коефіцієнта, що призводить до збільшення витрат на оплату праці. З 12 вересня Дніпроводоканал, у якого ми купуємо питну воду, вкотре підняв тариф. Так що підвищення наших тарифів – це об’єктивна необхідність, інакше підприємство стане неплатоспроможним і зрештою над містом нависне загроза залишитися без води.

– Тобто, якщо рахувати з ПДВ, для жителів багатоповерхівок тарифи на водопостачання і водовідведення складуть разом 30,538 грн за 1 кубометр (було 28,32 грн), а для приватного сектора тариф вода+каналізація становитиме 29,256 грн за 1 кубометр (було 27,36 грн). Неначе й не таке суттєве підвищення, але…

– Зазначу, що збільшення діючих тарифів планувалося на 11,5%. Але, прислухавшись до думки громадськості, висловленої в ході обговорення проектів постанов НКРЕКП, ми зменшили витрати на оренду адміністративного приміщення, скоротили персонал інженерно-технічних працівників. В результаті вдалося знизити зростання тарифу до 7,8%.

– Управлінський персонал водоканалу знову переїхав в будівлю на території лікарні. Яка вартість оренди цього приміщення?

– Близько 3 тисяч гривень на місяць.

– Ви згадали про обговорення проектів постанов. Але ж більшість у залі проголосували проти підвищення тарифів…

– Нагадаю, що 30 серпня 2018 в приміщенні Новомосковського металургійного коледжу КП «Новомосковськ водоканал» провело обговорення проектів постанов НКРЕКП щодо коригування діючих тарифів на послуги водопостачання та водовідведення. Мета обговорення – довести до населення економічні обґрунтування планованих витрат, а отже – і необхідність коригування тарифів. Діючий порядок громадського обговорення, затверджений НКРЕКП, не передбачає будь-яких голосувань, так що вони були зайвими. Але всі зауваження і пропозиції, висловлені в ході обговорення, записані до протоколу і були передані в Нацкомісію.

– Нові тарифи вже діють?

– Так, постанови НКРЕКП про встановлення тарифів набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування в газеті «Урядовий кур’єр». Їх опублікували в номері від 30 жовтня. Споживачів про зміну тарифів ми поінформували через офіційний сайт КП «Новомосковськ водоканал».