ФЕЙКОВУ СИСТЕМУ АВТОМАТИЗАЦІЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ У МІСЬКРАДІ НОВМОСКОВСЬКА

Компанія, яка автоматизувала обласну дитячу лікарню не безкоштовно у м. Дніпрі та службу «103» в 19 областях України, продемонструвала переваги медичної інформаційно-телекомунікаційної інтегральної системи («МІТІС Дніпро МТ»). Вона дозволяє автоматизувати всі процеси надання меддопомоги. Але, як насправді вона працюватиме та дійсно надасть допомогу в роботі медикам під великим питанням.

Чергое своє творіння яке коштує для держави немалих грошей,  презентував заслужений машинобудівник України, почесний президент компанії-розробника Михайло Фількін. Зверніть увагу “Фількін”. Це, як “Филькина грамота”. Для того, щоб продати продукт, за його словами, «МІТІС Дніпро МТ» вирішує низку важливих питань:

  1. Організує автоматизований обіг усіх медичних записів. В систему завантажено 100 форм, які заповнюють лікарі в процесі роботи. Швидкість заповнення цих документів скорочується до лічених хвилин і навіть секунд.
  2. Зберігає в електронному вигляді всі історії хвороб пацієнтів. Наприклад, в обласній дитячій лікарні за 2 роки накопичилось 80 тис. таких документів. Вони знадобляться у разі повторної госпіталізації хворого, виникнення конфліктних ситуацій тощо.
  3.  Дозволяє під час хірургічного втручання отримувати на одному моніторі всі результати медичних досліджень (рентген, комп’ютерна томографія, УЗД, аналізи тощо).
  4. Забезпечує цілодобовий віддалений доступ головного лікаря та його заступників до документів лікарні. Керівник на смартфоні чи планшеті бачить, що наразі відбувається у його закладі, які пацієнти поступили та які перебувають на лікуванні.
  5.  Дозволяє слідкувати за обігом медичних препаратів та всіх розхідних матеріалів. До системи підключать комп’ютери старшої медсестри та складського приміщення закладу.
  6. Спрощує систему звітності, яку лікарня надає НСЗУ для отримання коштів за пацієнтів.

На презентацію були присутні в якості масовки: головні лікарі Новомосковської міської лікарні та Новомосковської ЦРЛ ІЛ, а також стоматологічної поліклініки. Вони змогли поставити розробникам програмного забезпечення усі питання, які їх хвилювали.

Для впровадження «МІТІС Дніпро МТ»  кожному лікарю потрібно надати комп’ютер з екраном діагоналлю 24″ (у крайніх випадках – один на двох). Потрібно придбати і встановити в лікарні мінімум два сервери, щоб навіть у випадку відключення інтернету, був вільний доступ до всієї медичної документації. Чого у лікарів намає та не скоро буде. У лікарів досі сама мала зарплатня, лікарні фінансуются державою та міськими бюджетами пагано, коштів постійно не вистачає.