ВИБОРИ У НОВОМОСКОВСЬКУ ВІДМІНЯЮТЬСЯ

Нині діюча міська влада правитиме до 2020 року
Дивна річ: зазвичай народний депутат Вадим Нестеренко на роботу не ходить, у Верховній Раді він рідкісний гість. Але в день прийняття змін до Закону про об’єднані територіальні громади він у сесійну залу прибув і взяв активну участь в обговоренні і прийнятті законопроекту. Особисто вніс три пропозиції. В результаті зміни до закону прийняли, і вони напряму стосуються Новомосковська як міста обласного значення.

Як ми вже неодноразово підкреслювали, Новомосковськ як місто обласного значення не потребує об’єднання з жодним іншим населеним пунктом. Такі міста в законі названі «спроможними об’єднаними територіальними громадами», вони ще від початку децентралізації й так отримали грандіозні фінансові можливості для розвитку територій. Але це вперто не хотіли чути наші керівники, заточені під поставлену задачу підгребти під себе величезну територію. Та ці плани з відомих причин не здійснилися, під крило Новомосковська правдами і неправдами погодилися піти лише кілька сіл.

Усвідомлюючи, що за чинну новомосковську владу на виборах до ОТГ у 2018 році городяни більше голоси не віддадуть, а сільське населення теж розкусило крадіїв, – знову запрацювали політтехнологи. І, як завжди, знайшли прийнятний для хазяїна вихід.
Отже, зміни до закону містять нову норму: оскільки міста обласного значення вже мають статус ОТГ, то до них мають право «приєднатися суміжні сільські, селищні територіальні громади за рішенням відповідної сільської, селищної ради».

Та це не головне. Суть в іншому – в такому випадку «вибори голів об’єднаних територіальних громад не проводяться, а головою об’єднаної територіальної громади вважається міський голова міста обласного значення, до територіальної громади якого відбулося приєднання».
Таким чином, якщо навіть до Новомосковська і приєднаються тепер кілька сіл, то виборів міського голови у Новомосковську не буде. Нині діюча міська влада правитиме до проведення чергових місцевих виборів у 2020 році.

Що ж стосується виборів депутатів, то законодавчі норми тут, як і завжди, не зовсім чітко прописані, що створює широке поле для майбутніх політичних маніпуляцій. Тож чи будемо ми обирати у місті депутатів ОТГ, чи їх оберуть лише у селах і їхні депутати приєднаються до наших уже діючих – поки що невідомо.
5 травня 2018 року Закон підписав президент.
Важливе «але»: в деяких селах на сесіях минулого року були прийняті рішення про об’єднання з Новомосковськом. Тепер це називається по-іншому – «приєднання». Одне-єдине слово, а сесії доведеться проводити заново.