МІСТО МОЖЕ ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ ПИТНОЇ ВОДИ

Причина полягає в припиненні роботи заводу Дніпроазот, який є виробником рідкого хлору, необхідного для знезараження питної води.
В середині червня Дніпроазот, який є виробником рідкого хлору, що його використовують водоканали для знезараження питної води, попередив, що він припиняє поставки і зупиняє виробництво рідкого хлору. У зв’язку з цим, на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води.
На деяких підприємствах галузі залишків хлору залишилося від тижня до 20 днів. А, наприклад, в Київводоканалі повідомили, що залишки хлору, які були на момент зупинки Дніпроазоту, повністю реалізовані.


Керівник «Дніпроазоту» Сергій Сидоров на своїй сторінці в Фейсбук заявив, що причина зупинки виробництва – висока ціна на споживаний підприємством газ.
Асоціація Укрводоканалекологія терміново повідомила Уряд і РНБО про ситуацію і попросила втрутитися у вирішення питання.
23 червня проведено виїзне засідання в Дніпропетровській ОДА, де були досягнуті домовленості з керівництвом Дніпроазоту щодо відновлення виробництва хлору. Але й досі Дніпроазот не відновив свою роботу. 5 липня про цю ситуацію повідомили на засіданні міжфракційного об’єднання народних депутатів Питна вода.
Зазначимо, що в Україні є компанія, яка намагається організувати великі поставки хлору в контейнерах автомобільним транспортом, але оформлення дозвільних документів та інших процедур займає більше року. Більш того, таких спеціалізованих контейнерів недостатньо.
Крім того, поставки хлору в цистернах з Європи (зокрема з Румунії) дуже проблематичні. Європейські цистерни не можуть змінювати колісну базу, а також повинні бути сертифіковані на території України. У цистернах хлор отримують Київ, Харків, Кривий Ріг, Маріуполь та інші міста. Отже, іншої альтернативи на сьогодні, ніж вирішення питання щодо термінового запуску виробництва, немає.


Якщо завод терміново не відновить свою роботу, то вже на початку наступного тижня подача води в централізовану водопровідну мережу в деяких регіонах і містах України може бути значно обмежена, а в деяких містах і повністю припинена.
Про це попередили своїх споживачів практично всі водоканали України.
Як повідомили у КП «Новомосковськ водоканал», на підприємстві залишків хлору залишилося на місяць.
Довідково. АТ «ДНІПРОАЗОТ» (Дніпропетровська область, м.Кам’янське) є єдиним підприємством в Україні з виробництва рідкого хлору, який застосовується для стерилізації питної води і очищення стічних вод. Підприємство є провідним постачальником мінеральних добрив, продуктів базової хімії, товарів народного споживання.