Вчора відбулася третя сесія Піщанської сільської ради сьомого скликання.

Відповідно до розпорядження сільського голови № 44-д від 03.08.2018 р. розпочатись вона повинна була о 14.00. Напевно тільки завдяки зауваженням одного з депутатів засідання все ж розпочалося, хоча і з затримкою на 20 хвилин. Видно депутатам було мало часу для обговорення тих чи інших питань на комісіях і вони вирішили “дорадитись”. Сесію планували провести за півтори години, та тривала понад чотири. За цей час депутати декілька раз пропонували перенести засідання для більш детального вивчення деяких проектів рішень та хоча б зробити перерву.

Без значних суперечок депутати затвердили Положення про офіційний Веб-сайт Піщанської сільської ради (та чомусь навіть мені довелося витратити майже пів години щоб знайти його у мережі Інтернет), Правила благоустрою території населених пунктів Піщанської сільської об’єднаної територіальної громади, Правила розміщення зовнішньої реклами на території Піщанської сільської об’єднаної територіальної громади та Положення про помічника-консультанта депутата Піщанської сільської ради.

Складності почалися під час перегляду бюджетів сільських рад. Через те, що кожна сільська рада до нового року працює за своїм бюджетом переглядали кожен окремо. Таке відчуття, що народні обранці ніяк не можуть зрозуміти, що всі вони вже одна родина і не важливо де живуть люди у Піщанці, Орлівщині, Знаменівці, Меліоративному, Соколове чи ягідному, вони всі потребують однакової уваги. Саме під час розгляду бюджту у депутатів неодноразово виникали питання, відповіді на які було отримати доволі складно. Чомусь саме цих проектів рішень з додатками на які саме статті розходів йдуть кошти на сайті Піщанської ОТГ я не знайшла. Можливо це просто недопрацювання, а можливо і навмисне приховування відкритої інформації. Здавалося, що новообрана влада прикриваючись необхідністю виділення матеріальної допомоги продавила і багато інших потрібних собі питань. Сидячі у залі неодноразово чула від депутатів фразу: “Я не проти допомогти хворим людям, я не розумію навіщо витрачати 30 тис грн. на придбання офісних стільців. Це не перша необхідність”. Часом здавалося, що навіть Микола Мазниця втрачав витримку і переходив на крик, коли аргументи закінчувались.

Посперечались депутати також і під час розгляду земельних питань. Доволі дивно чути від депутатів аргумент такого плану:“Тю, та давайте виділимо людині цю землю, вона там вже бур’янами двадцять років заростає, ну що має власника, чого він там нічого не робить!”.

Наостанок звертаюсь до сільського голови Дмитра Лисичкина та першого заступника з широкими повноваженнями Миколи Мазниці із закликом забезпечити нормальну роботу сайту Піщанської ОТГ. Пам’ятайте, що відкритість та прозорість влади забезпечується шляхом оприлюднення інформації на офіційних порталах відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”, а особи винні у порушенні законодавства можуть бути притягнуті до дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності.