Питання облаштування вільного доступу особливих людей до установ і організацій у Новомосковську не вирішене!

Дням мені написав житель нашого міста з доволі незвичною для пересічної людини проблемою. Справа у тому, що через певні проблеми зі здоров’ям мій співбесідник може пересуватись по місту на візку. Як і кожному жителю міста йому потрібно відвідувати офіційні установи та заклади, та зробити це дуже складно, бо переважна більшість з них навіть не облаштована пандусами. За його словами, він у травні звертався на різні гарячі лінії і отримав відповідь, що найближчим часом проблему буде вирішено. Та віз і нині там…

Питання облаштування вільного доступу особливих людей до установ і організацій, аптек та магазинів піднімається вже не один рік по всій Україні, Новомосковськ не є виключенням. Це прикро, та ми згадуємо їх лише на 3 грудня у Міжнародний день людей з інвалідністю, а увесь останній час ми відвертаємо від них свій погляд. Напевно це свідчить взагалі про розвиток суспільства в цілому.

Зрозуміло, що міська влада повинна виконувати свої зобов’язання та обіцянки. Та долучитися до цієї справи можемо і ми всі. Ось у Інтернеті знайшла чудові приклад того, як активісти і волонтери у інших куточках України підходять до вирішення даного питання.

Так, у Тернополі активісти ініціативи «ВелоТернопіль» вирішили власними силами облаштувати пандус у парку «Топільче». Працювати вирішили над з’їздом для велосипедів біля входу, із сторони дамби. Волонтери згодилися самі облаштувати пандус за допомогою ресурсів та матеріалів управління парку. Цю ініціативу узгодили із місцевою владою. У помічники вони шукали каменярів, укладачів бруківки та підсобників.

Ось приклад з Нетішину. Наприкінці червня за ініціативи міського голови Олександра Супрунюка та активістів ГО «38 Сотня імені Устима Голоднюка» у місті стартувала акція «Зробимо Нетішин доступним для кожного разом». Проект є благодійним та передбачає встановлення пандусів у будинках та гуртожитках спільними зусиллями міської влади, волонтерів та благодійників. Відтак, розпочалися роботи по облаштуванню пандусу біля гуртожитку, що по вул. Набережна, 1. За три тижні небайдужі нетішинці зробили під’їзд до гуртожитку зручним та безпечним для маломобільних груп населення. Новий пандус був облаштований з урахуванням керівних принципів, серед яких – необхідний ухил, підйом, поручні, відповідна ширина і довжина бетонної конструкції. У вільний від роботи час чоловіки власними силами прокладали траншею, готували цементно-піщаний розчин для заливки, заливали площину, приварювали поручні до конструкції, тоді як жінки фарбували поручні та готували смачні бутерброди .

Насправді таких прикладів можна знайти дуже багато. Їх об’єднує єдине – бажання зробити свої місто комфортним для кожного. Користуючись нагодою, хочу звернутися до міської влади з проханням нарешті виконатисвої обіцянки, а усім активним жителям міста пропоную втілити подібні проекти у Новомосковську!

‎Ксения Белоус