Новомосковські бібліотекарі побували на екскурсії у дендрологічному Софіївському парку

20 жовтня працівники Новомосковської міської централізованої бібліотечної системи побували в чарівному куточку нашої країни – дендрологічному Софіївському парку в Умані.

Багато написано й сказано про цей витвір садово-паркового мистецтва, але і наші бібліотекарі вирішили зробити свій внесок, залишивши відгуки про неймовірну подорож  до місця, де цивілізація відступає перед справжньою красою природи.

«Про такі дива світу, як уманський парк «Софіївка», кажуть: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Озернувши це дивовижне мереживо стежин, дерев, водойомів та органічно поєднаних з ними скульптур, я начебто відчула живий подих душі загадкової та прекрасної гречанки – Софії Потоцької, на чию честь і було збудовано цей парк. Недаремно уманський дендрологічний парк називають Елладою в мініатюрі. Здається, колись давно саме тут мешкали грецькі боги і герої міфів з відтворених сюжетів відомих «Іліади» і «Одіссеї»… В античних колонах, старовинних фонтанах, порослих мохом кам’яних скульптурах живе образ міфічного, таємничого, вічного.

Можу впевнено стверджувати, що «Софіївка» є справжнім раєм для любителів фотозйомки. Цей дивовижно красивий і мальовничий куточок по праву зветься вічним пам’ятником коханню. Любов тут витає повсюди і нею просочений кожен, навіть найглибше захований, куточок парку», – прокоментувала Ірина Пігур, провідний методист Новомосковської МЦБС.

«Парк, побудований заради великого кохання до прекрасної Софії, ніби пронизаний магічним почуттям любові, дарує всім і сьогодні настільки сильні позитивні емоції і відчуття, що ми ніби побували в райському саду», – поділилась враженням Ніна Біловоденко, провідний бібліотекар читального залу.

«Подорож – це чудова нагода відволіктися від повсякденних проблем, отримати позитивний заряд енергії і надовго залишитися з приємними враженнями», – говорить Ніна Недзієльська, провідний бібліограф.

Ольга Малая, художник-дизайнер Новомосковської МЦБС:  «Софійський парк – це насолода для очей і душі, невичерпне джерело натхнення для подальшої творчості».

Наталя Дегтяр, провідний бібліотекар читального залу: «Незабутньо, казково, романтично!!! Такі приємні враження на довгий час залишаються в нашій пам’яті».