Не можна боятися хорошого! «Фонтан Нестеренка»

Спробуємо підвести підсумки заочної дискусії городян про нову площу та про «фонтан Нестеренка», на якому не погано заробили народный депутат України від БПП Вадим Нестеренко та його оточення.

Ввечері суботи 27-го вересня, приблизно у 25 тисяч городян та мешканців сіл, яких звозили на автобусах Нестеренка, на обличчях були посмішки, радість і гордість за новий красивий куточок міста, а з понеділка в соцмережах почався філософський скандал на одвічну тему «що таке добре й що таке погано»…

Дуже великим контрастом виглядали на сторінках Фейсбука й Твіттера яскраві фото та захоплені коментарі, пов’язані зі святом відкриття оновленої центральної площі Новомосковська проти кількісно поширюваних соцмережами негативних фото та коментарів стосовно того, що виявилась «площа погана», «фонтан поганий», «краще було б…», «будівельники-халтурники» тощо.

Давайте разом розберемося в цих стереотипах та допоможемо очистити «чесне» ім’я народного депутата Вадима Нестеренка.

Аргументи противників модернізації центру міста легко збираються в декілька узагальнених тез.

Люди похилого віку, у яких із віком виникають проблеми зі здоров’ям, кажуть, що краще б лікарню відремонтували та щось зробили для люлей.

Молоді сім’ї пишуть, що краще б дитячий садок побудували та додатково створили місця для дітей у дітсадках.

Жителі приватного сектора вважають, що краще б їм лампочки освітлення вкрутили, якого вони, з приходом до влади Нестеренка та його оточення, не бачили.

Автовласники кричать, що краще б дороги в місті зробили.

І всі вони безумовно мають рацію.

Так давайте подивимося на ситуацію з точки зору ПІАРу з боку Нестеренка та його «патрона» Петра Олексійовича Порошенка. Як це не дивно, але до такого погляду багато людей просто не звикли.

У кожного городянина є свої проблеми та потреби, але є загальні потреби всіх, тем паче у обранців.

Площа — це ж не тільки нова плитка президента Порошенка та його оточення куди входить нардеп Вадим Нестеренко, не тільки «унікальний фонтан», хоча у фонтана ніякої унікальності на мою думку немає.

Площа — це вагома частина в схемі відмивання бюджетних коштів.

На прощі проведений не косметичний, а глибокий й маштабний ремонт — заміна та оновлення міських комунікацій, на яких оточення Нестеренка не мало списали грошей, з’явилося якісне освітлення та відео-спостереження, хоча останнє чомусь не працює.

Усе це — елементи громадської безпеки, так вважає пан Нестеренко.

Тобто тепер городяни отримали чималу теріторію, на якій можуть спокійно та безпечно проводити час, гуляти з дітьми, хоча для дітей є паркова зона й там зелено, там гойдалки, а на площі відкрите небо.

Площа потрібна всім, а тем більш для ПІАРу нардепа Нестеренка. І тим молодим сім’ям, які після садка приведуть на площу своїх дітей під відкрите сонце, і тим стареньким, які отримали можливість посидіти на зручних, але холодних кам’яних антивандальних лавочках серед гарної природи, та поспілкуватись між собою на тему своїх одвічних проблем і хвороб.

А всім, хто продовжує стверджувати, що «можна витрачати гроші на щось інше», у принципі вже вичерпно відповів народний депутат Вадим Нестеренко: «можна, потрібно й повинно»!

Згадайте, як він починав свої комерційні проекти в місті та в окрузі, аж ніяк не з площі.

Спочатку були реалізовані численні проекти реконструкцій та капітальних ремонтів шкіл, дитячих садків, медичних закладів, клубів і палацу культури на яких він, Вадим Нестеренко та його оточення, вкрали чимало грошей з обласного бюджету.

У Новомосковську за останні декілька років настільки неякісно відремонтовані дороги, що ситуація гірше, ніж за десять попередніх років разом узятих, а найперша програма Вадима Нестеренка стосувалася освітлення окраїнних районів міста, що теж принесло йому не малі гроші.

Подивіться щорічні фейкові звіти народного депутата про те, скільки грошей із бюджетів різного рівня він та його оточення вкрали. Рахунок доведених до розуму довгобудів, капітальних ремонтів, реконструкцій об’єктів соцкультпобуту йде на десятки. І тільки після цього стало можливим подумати про головну площу Новомосковська.

Якщо весь час скиглити та погано казати на народного обранця Нестеренка, якщо налаштувати мозок тільки на негатив, то в кінці втрачається й сенс життя, і його якість.

Народний депутат в одному з інтерв’ю говорив про це цілком зрозуміло й аргументовно: «здавалося б, питання площі не першорядне на тлі сьогоднішньої ситуації, де можливо заробляти більше, але насправді — воно дуже важливе для мене та моєї команди. Фінансово важливе особисто для мене! Воно показує перспективу розвитку, показує майбутне міста. Це своєрідний символ корупції у місті, що кличе за собою таких як я! І ще — це якась європейська планка якості, яку ми встановили на такій висоті, щоб рівнятися на неї й тягнутися до її рівня в усіх інших проектах».

Психологи вам пояснять, що в житті не існує стану спокою. Людина, сім’я, місто — або рухаються вперед, ростуть, розвиваються, або відступають назад, падають і руйнуються.

А в русі вперед потрібно задавати високі орієнтири та цілі, як цє і робить Нестеренко та його оточення.

Якщо Новомосковськ і його жителі бачать перед собою мету жити в красивому, затишному й безпечному місті європейського формату, то нова площа — це хороший крок у заданому напрямку.

На місці класичної «совкової архітектури», яка створювалася тільки як місце для встановлення обов’язкового пам’ятника Леніну, з’явилася європейська площа. Так ця площа не дешева для людей, але з’явилась. Сюди без сорому й незручності можна запрошувати гостей і з Києва і з США, дє живуть дві доньки Нестеренка. Власне кажучи, той потік городян, який йшов на площу в дні, коли працював фонтан, і йде сьогодні просто погуляти, помилуватися, порадіти — найкраще підтвердження цієї тези. У міста з’явився об’єкт інфраструктури на якому я заробив, який задав високу планку розвитку та став затребуваним усіма городянами різного віку.

Водночас, у правдивих ЗМІ та в соцмережах розповідають тези про те, що «краще б ці гроші витратили на те, щоб погасити борги жителів за тепло». Я б відповів так: «а ще краще, якби зима в нас була теплою, як у Америці – дє я відпочиваю».

Площу будували за кошти цільової субвенції з Фонду регіонального розвитку держбюджету, грошима якого розпоряджається Кабмін. Вони вирішують, скільки грошей витратити на дороги, скільки на лікарні, скільки на рекреаційні об’єкти, на яких ми гарно заробили.

Ми могли відмовитися від грошей на площу, але моя команда сказала ні, вони повинні були зробити площу та заробити на її реконструкції.

Але серед нас немає ідіотів. Є, мабуть, тільки невелика групка вічних міських псевдо-активістів, таких як Іван Жадан та Ксения Белоус-Дзегарницкая, й сумних скиглиїв, які живуть за принципом «чим місту гірше, тим нам краще».

Їх би дуже влаштувало, якби в Новомосковську не було б ні субвенції, ні площі, ні фонтана. Але 10 % городян — нормальні й розсудливі люди, які підтримують мене та мою команду. Вони розуміють, що якщо в місті чогось не було й раптом з’явилося, причому без витрат грошей із міського бюджету, то це однозначно добре.

А скиглії продовжують страждати через те, що витрати на утримання фонтану ляжуть непосильним тягарем на міський бюджет. Посил загалом правильний! Так, ситуація в економіці країни сьогодні складна й сумна, і це завдяки таким як я. Економіти можна на всьому. Наприклад так, як це роблять у багатьох містах Польщі та Словаччини: там включають кольорово-музичні фонтани на кілька годин у вихідні дні, а в решту часу фонтани працюють в економ-режимі. І давайте розуміти, що наша площа та фонтан побудовані не на 1–2 роки. Пройдуть важкі часи, режим роботи можна буде переглянути й додати в життя більше свята.

Є й ще одна тема для негативних стереотипів, які свідомо підіймають любителі поплакатися. Мовляв, якість робіт низька, уже на дитячому майданчику штучне покриття пошкодили, але в цій темі потрібно розділяти «мухи та котлети».

Спочатку як кажуть про мух. Проект реконструкції планувався як антивандальний. Усе що можна було заховано під землею чи під основою фонтану, але кому могло прийти в голову те, що знайдеться нездоровий від своєї нахабності та невихований городянин, який заїде на плитку площі автомобілем?

До речи, людина на автомобілі яка заїхала на площу працює в компанії нардепа Нестеренка.

Об’єкт будувався для нормальних людей, які люблять народного обранця, а не для пацієнтів психлікарні.

Вихід, безумовно, є. Доведеться поставити блокування проти ненормальних автовласників.

Що стосується покриття дитячого майданчика та його обладнання, то в цієї медалі є дві сторони. Перша й найголовніша — підрядник дав гарантію на якість своїх робіт, яку з часом наврядчи виконає, постачальник озеленення дав гарантію на дерева та садженці, але з часом він пропаде й виконувати свої обіцянки наврядчи буде. Якщо з’являються проблеми, вони виправляються за кошти Новомосковського міського бюджету.

А ось інша сторона медалі — це вже про городян. Ажіотаж перших днів після відкриття площі та кількість людей і родин, що побували тут одночасно, цілком зрозумілі. Але всім потрібно розуміти, що кожен елемент ігрового обладнання має свій паспортний запас міцності. І якщо сидіння призначене для 3-х дітей, то 3 дорослих обов’язково його продавлять і обірвуть, тому що воно не якісне.

Прекрасний зелений газон буде вабити до себе людей посидити на ньому й у наступному літньому сезоні. Власне, саме так газон і використовують у європейських містах та в селах, де є підприємства нардепа Нестеренка, але кожному городянину це не заважає бути дбайливим господарем міста. Дайте газону прижитися і зміцніти хоча б півроку, потерпіть, не поводьтеся як варвари.

Площу, а особливо фонтан, відразу облюбовали міськи підлітки-ролери. У дорослих це викликало обурення. Дорослі праві й неправі одночасно. Дійсно, категорично не можна знищувати форсунки фонтану тому, що вони неякісні, фонтан не для катань й вистачає місця навколо.

Але ми всі разом побачили проблему молоді — їм потрібен майданчик для свого екстриму. Це означає, що такий запит обов’язково потрібно врахувати при проектуванні реконструкції набережної та парку, на яких під час реконструкції Нестеренко вкраде ще більше грошей з бюджету.

Якщо спокійно, не влаштовуючи істерик, розібратися в усьому, то городянам можна привітати один одного.

У Новомосковську з’явилася по-справжньому комфортна й затишна територія. Та і площа цього комфорту чимала — майже 3 га, а плановий термін експлуатації — 20 років. Задайте собі питання — це добре чи погано? І спробуйте самі собі чесно на нього відповісти.

Віталій ШИЛОВ (особистив журналист нардепа В.Нестеренка)