«МИ НЕ ДОПУСТИМО ЗНИЩЕННЯ «НОВОМОСКОВСЬКОЇ ПРАВДИ»

Через три місяці, 5 лютого 2019 року, улюблена газета багатьох поколінь городян і жителів району – “Новомосковська правда” – відзначатиме 100-у річницю з дня свого заснування.
Та чи доживе газета до цієї знаменної дати? Депутати різних рівнів в тандемі з чиновниками роблять усе, щоб вона пішла у небуття.


Ще на початку 2016 року міська рада відповідно до вимог Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» повинна була вийти зі складу співзасновників газети, після чого трудовий колектив редакції мав би перетворити її у незалежний від влади суб’єкт господарювання – із збереженням назви і тематичної спрямованості.
Але можновладці вимоги закону й досі не виконують: ті, хто повинен показувати приклад законослухняності, відверто нехтують законами. У зв’язку з цим Національна спілка журналістів України внесла секретаря міської ради С.Горошка до Всеукраїнського антирейтингу «Вороги реформування преси». Редактор газети позивався до суду за захистом прав редакції, але побороти систему, засновану на грошах, поки що важко.

Термін дії Закону завершується через місяць. Якщо редакція не подасть до Мінюсту документи на перереєстрацію, то втратить право видавати газету. Цього і прагнуть збанкрутілі політики. Вони, щоб прикривати свої непорядні вчинки, оточили себе купою газет і сайтів, фактично захопивши увесь інформаційний простір міста.
Поперек горла їм стоїть лише “Новомосковська правда».

З 2012 року міська рада припинила фінансову підтримку газети, передбачену Установчим договором співзасновників газети. Трудовий колектив виселили із займаного ними приміщення просто на вулицю. Нищиться майно редакції, працівники піддаються шаленому моральному тиску.
Кілька років тому на прохання редактора я підтримав газету, допоміг їй вистояти. Тепер за схвальними відгуками читачів бачу, що вчинив правильно – саме завдяки “Новомосковській правді” жителі дізнаються про дійсний, а не прикрашений, стан справ у місті і мають змогу аналізувати події.
Йдучи назустріч побажанням мешканців міста, ми разом з волонтерами громадської організації “Наш Новомосковськ” у 2018 році організували безкоштовну передплату та розповсюдження газети для жителів Новомосковська.

Газета користується попитом, її чекають, читають і перечитують. І тому напередодні нового року я із задоволенням інформую городян, що така система розповсюдження газети збережеться і на наступний рік. Її отримуватимуть всі (і не лише пільгові категорії), хто виявив таке бажання і зателефонував в офіс ГО “Наш Новомосковськ” за телефоном 0972811308.
У свою чергу я зроблю все від мене залежне, щоб і надалі “Новомосковська правда” виходила в світ, для цього ми докладаємо максимум зусиль. Ми не допустимо знищення 100-річної газети! Хоча, якщо бути відвертим, здивувала позиція Верховної Ради, яка нещодавно провалила голосування за внесення змін у згаданий мною Закон. Проектом Закону пропонувалося не ліквідовувати газети, котрі не змогли реформуватися з причини бездіяльності місцевої влади, яка не прийняла рішення про вихід зі складу співзасновників. Не голосував за цей проект і Вадим Нестеренко…
Хочу побажати редакційному колективу не збавляти обертів у творчій роботі. А в моїй особі ви завжди знайдете підтримку.
Читачам бажаю внутрішньої свободи.

З повагою Сергій РЄЗНІК, лідер ГО “Наш Новомосковськ”