У Новомостепанівці відбувся районний семінар вчителів початкових класів

Нещодавно у Новостепанівському НВК Новомосковського району відбувся семінар вчителів початкових класів «Нова українська школа – простір освітніх можливостей вчителя та учня», який мав на меті запровадження інноваційних підходів щодо гармонійного розвитку особистості дитини, підвищення професійної компетентності вчителів та їх нової ролі в організації навчання.

З вітальним словом до присутніх звернулась директор закладу М. М. Пліска, побажавши учасникам плідної співпраці.

На початку заходу вчителі початкових класів продемонстрували свої портфоліо педагогічного розвитку.

У ході практичної частини був проведений інтегрований урок («Я досліджую світ», математика) у 1 класі на тему «Подорож крапельки. Як мандрує вода (Кругообіг води в природі. Властивості води. Закріплення вивчених чисел 1-10)» (вчитель С. В. Глузман) та урок з позакласного читання у 3 класі «Ці милі, добрі книги» (Н. В. Кірікова).

У теоретичній частині вчитель 1 класу Світлана Василівна Глузман презентувала основні змістові акценти концепції Нової української школи з власного досвіду роботи «Реалії НУШ: методичний супровід професійного зростання педагога», де розглядалися компоненти школи, педагогіка партнерства, формувальне оцінювання, особливості проведення ранкових зустрічей, технологія «Шість цеглинок LEGO», лепбук.

Додатковим результатом проведення семінару-тренінгу стали конкретні запити вчителів: особливості інтегрованих уроків, розвиток критичного мислення та шляхи залучення батьків до партнерства. Увагу учасників було акцентовано на тому, що у Новій українській школі прислухаються до думки учнів, вчать критично мислити та бути відповідальними. Методист відділу освіти райдержадміністрації Ніна Олексіївна Алексєєва зауважила, що один з принципів Нової української школи – партнерство, у тому числі – між школою та батьками.

Наприкінці методичного блоку учасники визначили орієнтири для планування подальшої методичної та педагогічної діяльності.

Завершенням практичної частини семінару став виховний захід «Веселка твого щастя», яку підготували і провели педагог-організатор О. В. Федишин, вчителі С. В. Глузман та Н. В. Кірікова.
Учасники семінару переконались, що формування творчих і пізнавальних здібностей молодших школярів розвивається у процесі наполегливої, систематичної діяльності вчителя і учнів. Сповнені неповторних вражень вони були щиро вдячні організаторам за гостинний прийом.

                                                                                                         С. Глузман, вчитель початкових класів.