На Новомосковщині для дітлахів проводять майстер-класи з миколаївського розпису на ялинкових кульках

У навчальних закладах Новомосковська та Новомосковського району впродовж місяця будуть проводитись майстер-класи з миколаївського розпису на ялинкових кульках «Новорічні візерунки». Ініціативу проведення майстер-класів взяли на себе працівники Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею ім. П. Калнишевського Олена Мостова-Бондаренко та  керівник гуртка «Петриківський розпис» Марина Головко.

Миколаївський розпис — мало вивчений вид живопису. Лише деякі фахівці з історії мистецтв добре знаються на ньому. Перші згадки про це мистецтво, характерне для Дніпропетровщини, з’явилися приблизно триста років тому. Краєзнавці з’ясували, що особлива техніка малювання виникла в селі Миколаївка, Новомосковського району. Тому, саме в для діточок цього населеного пункту першим був проведений майстер-клас з миколаївського розпису на ялинкових кульках.

Кожен учасник майстер-класу отримує кульку вже з фоном та ескізом малюнку. Можливі варіанти: тільки миколаївський розпис різної складності або комбінований – миколаївський та малюночок на вибір. Потім кулька покривається акриловим лаком (не шкідливий та без запаху). Виріб діточки забирають прикрашати свою ялинку або порадувати близьку людину. Майстер-клас триває 1,5-2 год.

Окрім того на майстер-класі школярі ознайомлюються з загадковим миколаївським розписом, технікою його малювання,  елементами рисунків і символами гамми кольорів.

Діточки з захопленням розмальовують ялинкові прикраси, кожна з яких є особливою, адже дитина вклала всі свої зусилля для створення такої новорічно-різдвяної прикраси.

Загалом дані майстер-класи будуть проводитись у школах нашого міста в період з 10.12.18 по 06.01.19.