У ЦЕНТРАЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ М. НОВОМОСКОВСЬКА ВІДБУВСЯ ПЕРЕДНОВОРІЧНИЙ ЗАХІД

В центральній бібліотеці м. Новомосковська давно підготовилися до святкових днів і навіть влаштували передноворічний захід. 22 грудня в читальному залі бібліотекарі зібрали всіх бажаючих на годину гарного настрою «З передзвоном на поріг вже ступає Новий рік».

На запрошених гостей чекала віртуальна подорож країнами світу і їх новорічними традиціями. Зрештою, «побували» в Туреччині, Греції, Японії, Франції, Німеччині, Італії, Англії та Ірландії. А завершили навколосвітню подорож у Китаї. Про легенди та звичаї святкування Нового року в кожній з країн докладно розповідала ведуча – провідний бібліотекар читального залу Дегтяр Н.А., розбавляючи свою розповідь музичними відеокліпами, в яких звучала відома всьому світові колядка, музично оброблена саме українським композитором Миколою Леонтовичем.

Вперше «Щедрика» виконав хор Київського університету у 1916 році, а майже через 74 роки колядка стала широко відома завдяки американському фільму «Сам удома». «Щедрик» перекладено на безліч мов світу, він часто звучить у кіно, рекламі та на різдвяних ярмарках різних країн. На заході колядка прозвучала і в оригінали: Василь Володимирович Затишняк, суддя січового полку українського козацтва, заспівав її в автентичному вигляді.