МАЙСТРИНЯ З НОВОМОСКОВСЬКА ПРЕДСТАВИЛА СВОЇ РОБОТИ НА ОБЛАСНІЙ ВИСТАВЦІ

19 грудня 2018 року у Дніпропетровському художньому музеї відкрилась виставка заслуженого майстра народної творчості України, доцента ДНУ ім. О. Гончара, члена ДОНХУ, викладача -методиста вищої категорії ДДХК, Тетяни Гарькавої та її учнів, серед яких і наш наш землячка з новомосковська, керівник гуртка петриківського розпису Говловко М.М.

Мистецтво, що передається з покоління в покоління, від учителя до учня, має свій унікальний розвиток та колорит, має свої характерні риси, здатні передавати думки та настрій майстра. Наприкінці року презентація виставки Тетяни Гарькавої та її учнів відбулася в День святого Миколая та подарувала передноворічний настрій усім відвідувачам. Неповторний колорит народного мистецтва доповнювався:

– традиційним святкуванням,

– концертом,

– майстер-класом «Розпис Миколайчика».

Роботи нашої землячки Головко Марини Михайлівни, що були представлені на виставці, стали яскравим прикладом високого рівня майстерності, гармонійного поєднання традиційних технік та сучасних мотивів розпису.

Виставка «Наступність поколінь» триватиме з 19 грудня 2018 р. до 19 січня 2019 р. та проводиться в рамках Всеукраїнського туру виставок та майстер-класів з петриківського розпису з нагоди 55-річчя заслуженого майстра народної творчості України, члена Дніпропетровської організації «Національна спілка художників України», майстра петриківського розпису, завідувачка спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» в ОКВНЗ «Дніпропетровський театрально-художній коледж», доцента ДНУ ім. О. Гончара, віце-президента громадської організації «Асоціація майстрів народного мистецтва України» – Тетяни Гарькавої. Будучи представницею третього покоління майстрів петриківського розпису, Тетяна Гарькава є ученицею славетного Федора Панка, який, в свою чергу, був кращим учнем однієї з родоначальниць петриківського розпису – Тетяни Пати. Таким чином, студенти майстрині є четвертим поколінням майстрів петриківського розпису. Саме цим обумовлена назва виставки.