РЕФОРМИ: НОВОМОСКОВСЬКОГО ВІЙСЬККОМАТУ БІЛЬШЕ НЕ ІСНУЄ

Розвиток Збройних Сил України за західними стандартами та реформування системи мобілізації і мобілізаційної підготовки на основі базових європейських підходів передбачають реформування і системи військових комісаріатів.

Реформа поставила крапку в історії військових комісаріатів. У 2019 році такої назви, як військкомат, на Дніпропетровщині вже не існує. На їх базі в якості пілотного проекту створені територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

«Це не просто зміна назви установи, – розповів військовий комісар Новомосковського об’єднаного міського ТЦК та СП підполковник Анатолій
Бакун. ­ У нас створені нові підрозділи, які мають скоротити час проходження процедур для призовників та дозволять покращити сервісні послуги для військовозобов’язаних, резервістів, ветеранів, військовослужбовців та членів їх сімей».

За словами Анатолія Бакуна, зокрема, впроваджується процес рекрутингу в систему комплектування особового складу. У перспективі планується, що ця система функціонуватиме на зразок «єдиного вікна» у центрах надання адміністративних послуг.

Усі паперові дані терцентр переводить в електронний формат. А відвідувачів прийматимуть не два дні на тиждень, як раніше, а чотири – з понеділка по четвер.

Безумовна вимога – прозорість на всіх напрямках діяльності ТЦК та СП. Тому терцентр започатковує навіть офіційну сторінку Facebook в мережі Інтернет. Відтепер кожен матиме змогу зі скаргою, заявою, пропозицією чи запитанням звернутися через цю сторінку до керівництва терцентру, звернення буде розглянуте з наданням відповіді. Вже зараз у терцентрі на інформаційних стендах можна ознайомитися з переліком адміністративних послуг, які тут надаються.

Однією з головних проблем, яка має бути вирішена найближчим часом, є створення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних.
Наразі триває процес становлення міського територіального центру, а на рівні центральних органів влади розроблюються і приймаються нові нормативно-правові акти та вносяться зміни до чинних актів, спрямовані на врегулювання діяльності ТЦ.

Узгоджуються питання фінансового і матеріального забезпечення реформи для обладнання будівлі ТЦ у відповідності до її функціонування в новому форматі.
Міський ТЦ підпорядковується обласному терцентру