Новомосковська міська рада, як і міські ради інших міст, володіє певною комунальною власністю. У комунальну власність входять школи, дитячі садки, лікарні, комунальні підприємства, а також приміщення, власником яких є міська рада. Ці приміщення здаються в оренду під різні потреби.
Колись таких об’єктів у міста було дуже багато, але в один прекрасний момент їх кількість значно зменшилася.
З приводу одного такого об’єкта нещодавно в інтернеті люди здійняли галас. Ідеться про станцію переливання крові за адресою: вул. Гетьманська (а тоді ще Радянська), 26.
У далекому 2008 році вказане приміщення належало територіальній громаді Новомосковська в особі Новомосковської міської ради.
19 червня 2008 року колишній тоді міський голова Віктор Літвіщенко пише на ім’я колишнього директора БТІ Шевченка Олександра Івановича лист з проханням оформити на низку об’єктів комунальної власності технічну та правову документацію. У цьому списку була й наша міська станція переливання крові.
Начебто на вигляд правильний хід, так як для того, щоб юридично довести, що це твоє майно, потрібно оформити на це майно право власності.
І рішенням виконкому №913 від 22 листопада 2008 року на цей об’єкт право власності було оформлено.
Хоч тоді, коли у власника з’являється документ про право власності, з цього моменту він може не тільки цим майном розпоряджатися на свій розсуд, але і з того ж моменту це майно у власника можуть і забрати, наприклад, в рахунок сплати неіснуючого боргу.
Так і сталося з тими об’єктами, на які оформлялося право власності. І станція переливання крові не виняток.
1 липня 2009 року на підставі акту виконавчої служби (а виконавчу службу на той час очолював найкращий друг нардепа Вадима Нестеренка Сагайдак Володимир Анатолійович, на даний момент він є головою Новомосковської районної державної адміністрації) про продаж приміщення з прилюдних торгів в рахунок сплати боргу, власником приміщення станції переливання крові стало ТОВ «АЛДІ МАШГРУП», що належить пану Резнику Сергію Олександровичу.
Бентежить в цій справі тільки те, що міський голова Літвіщенко надавав начебто підказки. Яке майно засвітив, точніше, на яке оформлялося право власності, а це практично всі об’єкти комунальної власності на перших поверхах червоної лінії, ті об’єкти виконавча служба Сагайдака відразу ж заарештовувала й продавала фірмі Сергія Резника.
І як правило, майже у всіх цих об’єктів був один покупець – ТОВ «АЛДІ МАШГРУП». Станцію переливання відібрали в рахунок сплати боргу на суму 126 тис. грн. (За тодішнім курсом долара близько 25 тис. доларів).
Хто пам’ятає, в той час за двокімнатну квартиру, наприклад, не в центрі та не на перших поверхах давали 50-70 тис. доларів. Тобто, забрали за копійки та в кишеню одній людині, і її прізвище – Резник.
А з приводу причетності до цього колишнього мера Мороза. Мороз став міським головою в листопаді 2010 року, свою діяльність почав з повної бездіяльності, розповідав усім, що поверне місту комунальну власність, але, отримавши грошову винагороду, заспокоївся і перестав ворушити справи по незаконно відчуженій комунальній власності.
А до цього міським головою, при якому все це і відбувалося, була зовсім інша людина на прізвище Літвіщенко.
Мер Сергій Мороз