ПРЕДСТАВНИКИ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ НОВОМОСКОВСЬКА ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ФОРУМІ «ІНКЛЮЗІЯ В ДОШКІЛЛІ»

25 січня 2019 року у м. Київ відбувся форум «Інклюзія в дошкіллі», проведений Асоціацією дитячих центрів України, яка є платформою для спільних справ і проектів у сфері розвитку дітей та дошкільної освіти. Участь у форумі від Новомосковська взяли директори закладів дошкільної освіти  №14 «Струмочок» Олена Мітрохіна та №8 «Черемушки» Євгенія Костенюк.

Учасники форуму познайомилися з концепцією розвитку інклюзивного навчання в Україні та ефективними шляхами соціальної взаємодії дітей, що потребують корекції психофізичного розвитку із їх здоровими однолітками.

 

Під час форуму присутні вивчили практичні аспекти діяльності асистента вихователя і асистента дитини в закладах дошкільної освіти, створення збагаченого інклюзивного середовища.

 

Слід пам’ятати, що найпершими, хто помічає проблеми та труднощі у розвитку дитини є батьки, лікарі-педіатри та вихователі. Тому дуже важливо не зволікати, не чекати на спонтанне усунення вади, а звернулися до фахівців. Саме вони допоможуть визначити, що спричинило труднощі чи вади у розвитку дитини, привело до проблем шкільного навчання, порадять, які умови створити в сім’ї, дитячому садку.

Олена Мітрохіна зазначила: «Настанови форуму стали для нас програмою до дії. Вони розширили бачення і розуміння проблеми інклюзивного виховання дітей в закладах дошкільної освіти міста, дозволили глибше зануритись у її розв’язання та створення ефективного освітнього середовища, дружнього до дитини та її батьків».