Кращий коментар на тему “За кого голосує IT”

“Репрезентативність вибірки низька — середній юзер доу не в курсі соціально-економічних реалій в країні. Висока зарплата з-за кордону звужує фокус на високодержавних гаслах і тут ПОП дійсно у виграшній позиції. Судячи з коментів, станом змі, резонансними корупційними і кримінальними справами теж ніхто тут не цікавиться.

Вбивство Музичка, гвинтівки Пашинського — це взагалі нонсенс-випадки, про які, тим не менш, ніхто тут не пам’ятає. Проведіть паралель з моделлю Путіна: він точно так само акцентується на церкві, на русском мірє і на «замочим в сортире». А бізнесу, робочому класу, пенсіонеру як в Росії? Точно так, як і в Україні. Отже, Порошенко = Путін. Вибір його на другий каденцію закінчиться політикою мілітаризму ще не на один термін з подальшою рокіровкою з Гройсманом, наприклад, щоб повернутись знову. Обережніше з цим.

Критичне мислення середнього юзера доу приблизно таке, як і в середнього пенсіонера — в трійці ррейтингу голосування ті самі. А чому 2% у Садового, наприклад? Дивлюся на іт-кластер у Львові, на інвестиційну привабливість міста, на можливості для малого/середнього бізнесу і не зовсім вірю в такі голосування представників еліти суспільства. Конкретна фігура згадана просто як приклад, гірше те, що у топ-3 ті люди, політика яких або відсутня або крайньо контраверсійна.

Така політична трихотомія визначає також наступний факт: в країні як не було, так і нема вільних змі, впливового громадянського мовлення. Результат — в трійці кандидатів 2 великих власники медіа + газовий мультимільярдер. Хоча здавалося, що люди ці або вже дискредитовані своєю майже 20-річною політичною діяльністю, або до рівня політики не мають стосунку взагалі. Наслідок: електорат стабільно віддає голоси за тих, кого розумна людина без телевізора і з критичним мисленням навіть не припустила б підтримати. На мою думку, це підсилює очевидність потреби голосувати за когось НЕ з топ-3 (не маю на увазі бойка і компанію). Як мінімум це змінило б структуру олігархату, що вже є добре, оскільки категорично не можна дозволяти концентрувати ресурс в одних руках (досвід будь-якої країни снг це показує). Як максимум, потрібно апелювати до кандидатів, які виступають за громадянські свободи і не є представниками давніх олігархічних кланів.”

Вячеслав Горобец