ОБІЦЯНОГО ТРИ РОКИ ЧЕКАЮТЬ, А В НОВОМОСКОВСЬКУ – УДВІЧІ ДОВШЕ

Дитсадок «Чебурашка» ремонтують з 2012 року. Діти, яких хотіли віддати до дитсадка, уже вчаться в старших класах школи.

Новомосковську – одна з найбільших в області черг малюків у дитсадки. Дитячих закладів хронічно не вистачає. На зламі тисячоліть, в період невизначеності і масового зубожіння населення, народжувалося мало дітей, тому дитсадки спорожніли. Частину приміщень здали в оренду, щось продали. Тоді це було вимушеною необхідністю, але тепер пожинаємо плоди…
У 2012 році виконком оплатив виготовлення проекту ремонтних робіт дитсадка “Чебурашка” (вул. В.Ковалівка,14), який використовувався не за призначенням – його приміщення багато років поспіль орендували різні фірми, підприємства і організації. Через вічне безгрошів’я міська рада передала права замовника обласній раді. Управління капітального будівництва обладміністрації провело конкурсні торги, визначило переможця. Ремонтом зайнялося ТОВ “Ремтекс”, з яким уклали договір на 10,2 млн грн. Оголосили термін завершення робіт – кінець 2015 року.
За даними казначейства, з 2013 по 2015 роки “Ремтексу” встигли перерахувати 4,3 млн.грн.

Далі наводимо дані з акту судової будівельно-технічної експертизи: за ці гроші у дитсадку встановили металопластикові вікна, 15 металевих дверей, демонтували старі та встановили нові труби каналізації та тепловодопостачання, обштукатурили стіни, встановили перегородки з газобетону, проклали труби з насосним пристроєм у підвальному приміщенні, встановили 5 пристроїв для опалення підлоги та ін.

Підписали й акти виконаних робіт. Після цього договір розірвали у зв’язку з відсутністю фінансування.
Наступного року чиновники ОДА вирішили провести ще один тендер, щоб все-таки закінчити реконструкцію садочка. 8 квітня 2016 року тендерний комітет затвердив переможцем торгів ТОВ “Спеціалізована пересувна механізована колона 788”, яке запропонувало виконати роботи, що залишилися, по реконструкції дитсадка, за 12,4 млн грн. При цьому, як потім встановив суд, в обсяг робіт було включено і роботи, які вже до цього були виконані фірмою “Ремтекс”!

Непогана схема?

Вона передбачає, що у злочинну змову повинні були вступити і будівельники, і замовники, і технагляд, і чиновники обласної та міської влади.
До чого тут міські чиновники, запитаєте ви? Для тих, хто в ті роки не читав “Новомосковську правду”, зазначимо, що від початку ремонту на цьому будівництві активно піарилися місцеві посадовці на чолі з Сергієм Морозом. Запевняли, що вони в «Чебурашці» практично днюють і ночують, тримають роботи під особистим контролем, проводять наради з будівельниками, роблять їм «наганяї». Одним словом, дали зрозуміти, хто тут основний і хто перерізатиме стрічку на відкритті дитсадка. Нагадаємо, тоді, як і зараз, начальником фінансового управління була скандально відома Тетяна Дакова.
Фінансування ремонту здійснювалося на принципах співфінансування з обласного і міського бюджетів. Як стало відомо, станом на 2017 рік з міського бюджету вже було перераховано на ремонт дитсадка близько 2,5 мільйонів і планувалося витратити ще 5 млн міських грошей на благоустрій території та внутрішнє обладнання приміщень.
Ситуація з «особистим контролем» дещо змінилася з 2014 року, коли нардепом став Вадим Григорович Нестеренко. Відтоді він перетягнув ковдру на себе: я тут все контролюю, я тут днюю і ночую і я переріжу стрічку ще до 1 вересня 2017 року.

Але зі стрічкою поспішив, бо за справу взялися слідчі. Розкрадання «під особистим контролем» виявилися настільки масштабними, що закрити очі правоохоронцям не змогли б навіть великі гроші.
З того часу провладні ЗМІ наче в рот води набрали – ані слова прив’язки нардепа до дитсадка. Аякже – це ж негатив, а усі згадки про депутата, як рекомендують піар-менеджери, повинні викликати лише позитивні емоції.

До речі, з часу обрання нардепом Вадима Нестеренка чи не кожна новина про ремонти, які проводить влада, має ознаки кримінального чтива: вкрали, віджали, переплатили, схімічили… І, зверніть увагу, ніхто не покараний, всі й надалі напружено працюють «на благо» міста. Навіть двічі визнаного в судовому порядку корупціонером першого заступника мера «зеленого» бандюка Юрія Карачевцева не звільняли, поки не втрутилася прокуратура.
Що це, як не кругова порука?

Але повернімося до «Чебурашки». Таким чином, за висновками слідства, чиновники вступили у злочинну змову з керівниками ТОВ “Ремтекс” і ТОВ “Спеціалізована пересувна механізована колона 788” і, зловживаючи службовим становищем, внесли в технічне завдання перелік робіт і матеріалів, які були фактично виконані на момент оголошення тендера, здійснивши приготування до присвоєння бюджетних коштів.

Одразу після проведення тендеру Управління захисту економіки Нацполіції почало розслідування. 25 квітня 2016 року кримінальне провадження було внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Приміщення дитсадка стало доказом у кримінальній справі.

Про результати кримінального розслідування слідчі поліції, звичайно ж, не повідомляють. Але на поверхню сплив один красномовний факт: 21 липня 2017 року був проведений ще один тендер на завершення будівельно-монтажних робіт дитсадка «Чебурашка». Оголошена вартість робіт – 10,2 млн грн. Переможцем аукціону обрали (не повірите!) – ТОВ “Спеціалізована пересувна механізована колона 788”.

Пам’ятаєте Гліба Жеглова: «Вор должен сидеть в тюрьме!» Так ось нам цей лозунг не підходить – в Україні триває ера милосердя. І ера пограбування.

Згідно з новим графіком робіт, вони мали бути завершеними ще у травні 2018 року. Що саме знову пішло не так, наразі невідомо. Всі мовчать, бо це – негатив.

У кращому випадку заговорять під час відкриття «Чебурашки», та й то на передній план виставлять щасливих мам, діткам яких нарешті пощастило з місцем у дитсадку.

Те саме було на відкритті площі: дивіться, які гарні ліхтарики блимають. А про суми, закопані в площу, – мовчок.

Чиновники погрузли в корупції, намагаючись побільше вкрасти. Тепер уже й абсолютно безсоромно – на дітях.

  З нетерпінням чекаємо відкриття відновленого дитсадка. Адже для ремонту використовувались НАШІ ГРОШІ – гроші з кишень платників податків, а не особисті кошти депутатів. Хоча вони це намагаються подавати нам саме так. І найбільш наївне населення – вірить. Наслідки очевидні…