НА ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЯХ ВРУЧАТИМУТЬ ПОВІСТКИ: ПРАВДА ЧИ ФЕЙК?

На Новомосковщині стартує призов на строкову військову службу. У соціальних мережах поширюють інформацію про те, що повістки вручатимуть просто на виборчій дільниці. Чи відповідає така інформація дійсності, ми дізнавалися у заступника військового комісара Дніпропетровського обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (так зараз називаються військкомати) підполковника Сергія Полуцигана.

– Подібні чутки стабільно з’являються напередодні виборів. Комусь дуже не хочеться, щоб молодь прийшла на дільниці і проголосувала. А щодо фактів, то в Україні дійсно стартувала весняна призовна кампанія-2019. Наразі проводяться медогляди юнаків. Призов співпав із передвиборчою гонкою. У нас є інформація про небилиці, які розповсюджуються зловмисниками в соцмережах, навіть листівки розклеюють, що, мовляв, на виборчій дільниці на вас полюватимуть з повістками. Офіційно заявляю: це не відповідає дійсності, подібне навіть не обговорюється. Працівники ТЦК та СП 31 березня, як і всі громадяни України, здійснюватимуть свій громадянський обов’язок – обиратимуть Президента України.

– А хто взагалі має право вручати повістки?

– Відповідно до чинного законодавства України уповноваженими для вручення повісток є працівники військових комісаріатів (зараз ТЦК та СП), місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування і керівники навчальних закладів, підприємств, установ, організацій будь-яких форм власності.

Ще раз наголошую, що в день виборів Президента проведення будь-яких заходів, пов’язаних з початком призовної компанії на строкову військову службу, не передбачено.

Щоразу перед виборами військкомати гранично чітко відмежовуються від пліток щодо можливості вручення повісток на виборчих дільницях. Але підходять нові вибори – і політичний цирк продовжується. Ось цим скріншотом ми зафіксували, як один знайомий нам народний депутат невимушено і начебто мимовільно нагнітає обстановку перед виборами міського голови та депутатів Новомосковської міської ради. І на якому паркані він подібне оголошення прочитав? Причому, навіть не про вручення повісток, а одразу – про призов! Зате результати цих виборів у Новомосковську в 2015 році виявилися такими, «як треба». Ось тільки кому це треба? Невже знову молодь «клюне» на відверту брехню? Тоді дійсно їм світить одна дорога – за кордон, шукати кращу долю…