З ПОЧАТКУ БЕРЕЗНЯ НА НОВОМОСКОВЩИНІ ЗАФІКСОВАНО 15 ВИПАДКІВ ЗАГОРЯННЯ СУХОЇ ТРАВИ ТА ОЧЕРЕТУ

Тільки з початку березня цього року в Новомосковському районі зафіксовано 15 випадків загорянь сухої трави та очерету. Загальна площа знищеного сухостою склала 17,08 га.

«За останні дні відмічається різке зростання кількості пожеж в природних екосистемах. Дуже часто спалювання сухостою, сміття переростає у великомасштабні пожежі. Особливо на відкритій місцевості, де швидкість поширення вогню надзвичайно велика. Спалювання трави може перерости в неконтрольоване горіння і нести загрозу знищення житлових будинків і життя людей», – повідомляють співробітники ДСНС.

Так, наприклад, 3 березня поточного року рятувальники ліквідували загоряння сухої трави на відкритій території на території Мар’янівської сільської ради загальною площею близько 0,02 га, в селі Новоселівка загальною площею близько 2 га.

5 березня ліквідували загоряння сухої трави та очерету на відкритій території поблизу смт. Меліоративне загальною площею близько 0,05 га, в смт. Губиниха загальною площею близько 1 га.

6 березня ліквідували загоряння сухої трави на відкритій території в селі Новоселівка загальною площею близько 1 га, в селі Спаське загальною площею близько 1 га, та в м. Перещепине загальною площею близько 2,5 га.

7 березня ліквідували загоряння сухої трави на відкритій території в селі Спаське загальною площею близько 0,01 га, в селі Орлівщина загальною площею близько 0,5 га;

9 березня ліквідували загоряння сухої трави та очерету на відкритій території в смт. Губиниха загальною площею близько 3 га, в селі Спаське загальною площею близько 1 га та поблизу села Дмитрівка загоряння сухої трави загальною площею близько 2 га;

10 березня ліквідували загоряння сухої трави на відкритій території поблизу села Хутор-Губиниха загальною площею близько 1 га, в смт. Губиниха загальною площею близько 1 га, в селі Піщанка загоряння очерету загальною площею близько 1 га.

У зв’язку з цим, Новомосковський міськрайонний відділ Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів, на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок. Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу і становлять небезпеку для життя людей.

Не випалюйте суху траву, не розводьте багаття в лісі, не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх. За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум’я. Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.

Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагедії.