ФЕЙКОВІ ВПРОВАДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ НА ТЕРИТОРІЇ НОВОМОСКОВЩИНИ ЗАДЛЯ ЗМЕНШЕННЯ ЗЛОЧИННОСТІ

У багатьох країнах Європи виконання альтернативних видів покарань покладено на спеціалізовану державну службу, яка знаходиться поза поліцією та в’язницею – службу пробації. Служба  є своєрідним аналогом кримінально-виконавчої служби. З 2017-го року в Україні почалось реформування органів Державної кримінально-виконавчої служби України, яке передбачає використання позитивного зарубіжного досвіду та вдосконалення й підвищення ефективної діяльності, беззаперечного дотримання прав людини та громадянина, гуманізації кримінально-виконавчого процесу загалом. Але у Новомосковську все фейкове.

З метою створення повноцінної системи пробації було створено на папері єдину Державну установу «Центр пробації» у січні 2018-го року.

В Україні функціонує Державна установа «Центр пробації», в підпорядкування якої входять філії та підрозділи служби пробації, одним із підрозділів є Новомосковський міськрайонний відділ, який виконує покарання, не пов’язані з позбавленням волі, а саме: штраф, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські роботи, виправні роботи, суспільно-корисні роботи, а також здійснює нагляд за особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, зокрема звільненими від відбування покарання з випробуванням вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до семи років, та яким покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у вигляді громадських або виправних робіт.

Чисельність працівників Новомосковського відділу становить 12 осіб. Станом на 1-е квітня 2019-го року на обліку у відділі перебуває 294 засуджених. Метою пробації насамперед є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення осіб, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.