НОВОМОСКОВСЬКІ ЛІЦЕЇСТИ ЗУСТРІЛИСЬ З БАТЬКАМИ ЗАГИБЛОГО ГЕРОЯ ГАВРИІЛА ЗЕЛІНСЬКОГО

Війна в АТО увійшла в сучасне нашої України. Герої, які віддали своє життя за рідну українську землю, назавжди в наших серцях і нашій пам’яті. В ці травневі дні учні Новомосковського ліцею «Самара» зустрічались з батьками загиблого героя АТО Зелінського Гавриіла Вікторовича.

Гавриіл Вікторович пішов воювати в АТО добровольцем. Ще раніше він був активним учасником подій на майдані у Києві, а тому рішення захищати країну прийшло без вагань. Він вступив до батальйону «Дніпро-1» і п’ять місяців служив у лавах 93 механізованої бригади військової частини А-1302 старшим лейтенантом, заступником командира роти 1-го механізованого батальйону, командиром бойової машини, командиром відділення. Загинув Гавриіл Вікторович 29 серпня 2014 року. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Батьки загиблого героя Віктор Гаврилович та Клавдія Миколаївна щороку приїздять із Запорізької області, села Мала Білозерка, відвідують могилу сина. Цього року ліцеїсти зустрілися з батьками героя біля пам’ятної дошки, що знаходиться на подвір’ї Новомосковського музею ім. П. Калнишевського.

Учасником цієї зустрічі була і авторка книги «Герої не вмирають! Хай згинуть вороги!» Шаповалова Емма Олексіївна. Вона подарувала батькам героя свою книгу, а вони багато розповідали про сина, згадували його дитинство та юні роки, переглядали світлини. Зустріч була теплою і зворушливою.

Ліцейська родина вдячна Віктору Гавриловичу та Клавдії Миколаївні за можливість більше дізнатися про героя АТО Зелінського Гавриіла Вікторовича, а також за те, що змогли виховати справжнього патріота-захисника української держави.