У НОВОМОСКОВСЬКУ ВІДБУЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ «БУТИ ЛЮДИНОЮ»

«Бути людиною» – саме так звучить назва міжнародного конкурсу від фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє», організатори якого запропонували всім охочим професійним літераторам і аматорам написати короткі есеї, нариси, статті про вияви людяності під час Другої світової війни, обов’язково ґрунтовані на реальних подіях. 251 роботу було надіслано на конкурс із різних країн, і для журі виявилося надзвичайно складно обрати трьох переможців. Проте до однойменної збірки увійшли не тільки твори, що здобули перші три місця, а й переможці у інших номінаціях: за драматичність, художність, оригінальність сюжету та інше.

 

Більш докладно про конкурс, збірку та зустрічі з авторами розповіла керівник проекту, консультант Німецького фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» Леся Анатоліївна Харченко, яка завітала до абонементу центральної бібліотеки м. Новомосковська на презентацію книги «Бути людиною: Друга світова війна в сучасній документальній прозі». Вона наголосила, що автори збірки переважно зверталися до власного минулого або спогадів рідних та знайомих, які пройшли війну, були у концтаборах чи трудових таборах.

 

Пані Леся зачитала декілька коротких оповідань із збірки, які розчулили всю аудиторію, а також відповіла на питання присутніх та ведучої заходу, провідного бібліотекаря абонементу Тетяни Коряк.

 

Голова Української спілки в’язнів жертв нацизму Людмила Іванівна Коваленко згадала першу книгу з цієї серії, так само зачитавши один з найулюбленіших есеїв.

Наприкінці ж зустрічі Леся Анатоліївна подарувала презентовану книгу бібліотеці, поповнивши таким чином вже немалу колекцію літератури на воєнну тематику, що вже наявна у фонді. До речі, всі присутні мали змогу ознайомитися з книгами про Другу світову на виставці «Молодість, обпалена любов’ю», яку презентувала провідний фахівець абонементу Ірина Уханова.