Які докази у слідства проти Андрія Антоненка, якого звинувачують у вбивстві Павла Шеремета?

З брифінгу ми знаємо, що Антоненко «підозріло не користувався телефоном у ніч, коли закладалася вибухівка». Одна фігня, з’явилися свідки, які зателефонували у прямий ефір одного з каналів з повідомленням, що 19 липня 2016 року Антоненко був за містом. Цей дзвінок був за кілька годин до обрання запобіжного заходу у суді.

Тобто не один свідок, а свідки. Один з них, Олексій Єрмілов, каже, що Аноненко був не у Києві, а у Ворзелі, це 40 км від столиці. Антоненко у ту ніч їв м’ясо, пив пиво і грав на гітарі у присутності кількох людей. Інформація від свідка з’явилася за кілька годин до того, як суд на два місяця арештував Андрія Антоненка.

Ще до дзвінка в прямий ефір свідок повідомив заступника Генерального прокурора України, головного військового прокурора Віктора Чумака, що він готовий давати свідчення і що інші свідки теж готові давати свідчення. Тут, власне, зрозуміло, чого Антоненко нікому не телефонував вночі. У Київ він повернувся разом зі свідком, Олексієм Єрміловим, о 9 ранку 20 липня 2016. Тобто через півтори години після вбивства Павла Шеремета. Цікаво, ці свідки допитані?

Сам Антоненко відмовився давати свідчення. Зі слов його адвоката: “За його [Антоненка] словами, цей крок був зумовлений тим, що його підзахисного “вищі керівники поліції, міністр МВС, генеральний прокурор, а також особисто Президент України в один голос, фактично, назвали злочинцем”, тому захист припускає, що з боку слідчих буде “певна упередженість”.

“Андрій надалі буде давати показання, але лише коли переконається в неупередженості слідства. Наразі, з урахуванням наявних в справі матеріалів та гучних заяв в ЗМІ керівництва країни, такої впевненості немає”.

Посилання на заяву свідка у першому коментарі