НАШ УЧИТЕЛЬ

Все частіше в нашому суспільстві про освіту говорять як про послугу. Це визначено і в Законі України «Про освіту», на цьому наголошують науковці, політики. Для учнів навчальних закладів, їхніх батьків дуже необхідно, щоб в основі організації навчального процесу в школі була не суха констатація фактів, різних тез, а почуття, емоції, розуміння, підтримка, повага до дітей.
Батьки першокласників дуже прискіпливо збирають інформацію про навчальні заклади, про вчителів, які будуть поруч з їхніми дітьми у початковій школі. Вони розуміють, що саме у початковій школі закладаються підвалини майбутньої успішності людини.
Учням 2-А (зараз вже 3-А) ЗЗСО № 15 м. Новомосковська та їхнім батькам дуже пощастило. 1 вересня 2018 року їх зустріла Дубенко Тетяна Анатоліївна. З найпершого дня діти мали можливість відчути увагу, любов, турботу Вчителя.


Зрозуміло, що Тетяна Анатоліївна працює в межах вимог навчальних програм, рекомендацій МОН, стандартів початкової освіти, але досягти результатів можна по-різному. Можна застосовувати авторитарні методи і шляхом залякувань, покарань досягти результату. А можна, як наставник наших дітей, розумно поєднувати цікаві методичні прийоми і власні душевні якості. Наша Вчителька надає нашим дітям ґрунтовні базові знання в цікавій, доступній формі. Нашим дітям подобається вчитися. Коли ти приходиш за дитиною в школу, а вона просить почекати, підходить до Вчителя, обіймає його, а потім вже йде додому, то це свідчить про те, що учень обожнює Вчителя.


Державні стандарти початкової освіти передбачають формування в учнів 11-ти ключових компетентностей, а саме: вільне володіння державною мовою, математична компетентність, компетентність у галузі природничих наук, техніки і т.д. Це дуже важливо. А як же чесність, відповідальність, добросовісність, порядність, взаємодопомога? Це риси нормальної людини, і батькам важливо, щоб їхні діти були, в першу чергу, саме порядними людьми. Для Тетяни Анатоліївни немає дрібниць. Як високопрофесійна людина, вона формує у наших дітей і ключові компетентності, і, в той же час, виховує порядних людей. Вона сама дуже порядна і справедлива. Її доброго серця вистачає на всіх 34 вихованців. Але любов її є вимогливою, материнською, бо коли любиш дитину, то хочеш навчити її все робити самостійно і правильно.

Батькам дуже важливо, щоб їхню дитину сприймали в колективі як свою, щоб дитині було комфортно, зручно, щоб дитину розуміли. Наші діти перебувають постійно в зоні комфорту, яку створює Тетяна Анатоліївна. Їм подобається вчитися, подобається спілкуватися зі своїми друзями, своєю Вчителькою.
Чому наші діти так люблять Тетяну Анатоліївну?

Вона щира, відверта, вимоглива, небайдужа, ласкава, справедлива.
Тільки людина, яка любить свою роботу, любить дітей, може бути кожного дня з 7.30 ранку у школі, проводити цікаві уроки, організовувати виховні позакласні заходи, їздити з нашими дітьми на екскурсії, в театри, бути на зв’язку у Viber із батьками цілодобово.

Зараз наші діти навчаються в абсолютно нових умовах – умовах карантину. Все відбулося дуже несподівано, але справжній професіонал знаходить вихід із будь-якої ситуації.
Тетяна Анатоліївна чітко спланувала роботу класу. Учні і батьки знали, яке завдання на кожен день, як це завдання буде перевірятися. Застосовувались можливості Google Classroom або Viber. Кожного дня протягом всього періоду карантину проводились заняття у Skype.

Всі діти мали можливість працювати разом з Вчителем, а батьки мали можливість в режимі реального часу спостерігати за ходом уроку. Утримувати увагу всіх дітей, які знаходяться на відстані, дуже важко. Швидкість сприйняття інформації, характер, настрій у дітей різні. Але велика підготовча робота Вчителя, вміння оцінити, почути кожну дитину надали можливість нашим дітям опанувати весь навчальний матеріал. Наші діти успішно виконали діагностичні роботи. Тетяна Анатоліївна чітко організувала цю роботу. Заздалегідь до батьків, учнів доводилась інформація про те, коли, в якому форматі буде опубліковано завдання діагностичної роботи, який час на її виконання, куди треба направити роботу, як вона буде перевірятися. Форми контролю були різні: письмова, тестова, усна (відповідь дитини батьки знімали на відео і відправляли у Viber). Час на виконання завдань був обмежений. Основними вимогами нашого Вчителя при проведенні контролю були об’єктивність оцінювання, чесність виконання завдань.

Батьки і діти мали можливість ще раз впевнитися в тому, що Тетяна Анатоліївна – сучасний педагог, який поєднує володіння новітніми освітніми технологіями і високі людські якості.
Шановна Тетяно Анатоліївно!

Прийміть слова безмежної вдячності, любові, захопленості Вашими професійними і особистими якостями і гордості за те, що з нашими дітьми працює такий Вчитель!
Любов ПІХОТІНА, за дорученням батьків учнів 2-А класу ЗЗСО №15 м. Новомосковська