«З ДНЕМ МЕТАЛУРГА!» – ШАНОВНІ НОВОМОСКОВЦІ!

Щороку у третю неділю липня в Украхні відзначається День металурга – професійне свято кожного, чия робота була пов’язана з однією з найважливіших галузей економіки нашої країни. У 2020 році День металурга (День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості) припадає на 19 липня. Для нашого міста цьогорічний «День металлурга» не просто свято, а спогади про менуле і думку про страшне майбутне, в цьому році Новомосковський трубний завод (ПАТ «ІНТЕРПАЙП НМТЗ») відмічає 85-річчя.


Металург – була одна з найбільш гарячих професій в сучасній промисловості України. Саме нашим сталеварам ми були колись зобов’язані безліччю прогресивних досягнень в області не тільки економіки, але той старий НТЗ викупили олігархи та повністю знищують отримуючи прибутки та скорочуючи робочі місця. Але про це, Вам ніхто не напише та не скаже голосно.

Історія Новомосковського трубного заводу (НТЗ) почалася в 1935 році, коли був прокатаний перший лист білої жерсті. Сьогодні підприємство занедбане та зникає на наших очах.
Старожили Новомосковська навіть жартують, що спочатку був Трубний завод, а вже потім навколо нього будувалось місто Новомосковськ. З якоїсь сторони можливо так воно і є, адже раніше практично усі жителі Новомосковська так чи інакше мали відношення до Новомосковскоського трубного заводу, у когось там все життя пропрацювали батьки, бабусі чи дідусі, а хтось і сам долучився до металургійної справи. Раніше на НТЗ працювало понад п’ятнадцяти тисяч робітників, а зараз працює менше тисячці і це прикро.

Якщо детально по рокам прослідкувати досягнення заводу, то у 1937 р. було введено в експлуатацію цех широкого вжитку (згодом – цех оцинкованого посуду). У 1943-1947 рр. – післявоєнна реконструкція завод. 1951 р. – введено в експлуатацію прокатний стан № 1, початок роботи лудильно-оцинковочного цеху. 1957 р. – підприємство перейменовано в Новомосковський металургійний завод. 1961 р. – введено в експлуатацію трубоелектрозварювальний цех №1. 1965 р. – розпочав роботу трубоелектрозварювальний цех №2. 1972 р. – підприємство перейменовано в Новомосковський трубний завод, з’являється всім відома абревіатура НМТЗ. 1983 р. – введено в експлуатацію трубоелектрозварювальний цех №3. 1996 р. – завершено процес приватизації підприємства. 2007 р. – підприємство перейменовано у ПАТ «ІНТЕРПАЙП НОВОМОСКОВСЬКИЙ ТРУБНИЙ ЗАВОД». 2007 – 2009 рр. – реалізовано комплексну програму модернізації підприємства. 2008 р. – введено в експлуатацію ділянку полімерного покриття труб. 2010 р. – ювілей НМТЗ – завод відзначає своє 75-річчя. У світ виходять книга та фільм «ІНТЕРПАЙП НОВОМОСКОВСЬКИЙ ТРУБНИЙ ЗАВОД – 75 років». А у 2020 році завод відмічає вже 85-річчя.

Редакція «Наше місто Новомосковськ» від щирого серця вітає усіх причасних до металургійної справи з професійним святом