Мушу дещо пояснити зброярській спільноті, Ігор Фріс та решті депутатів з фракції Слуга Народу публічно.

Вам особисто, пане Ігорю, було лише делеговано ПОЧЕСНЕ право зареєструвати Законопроект «Про зброю», який був розроблений від першої до останньої літери спільнотою власників зброї та люб’язно наданий Вам для реєстрації у Верховній Раді.

Це право Ви отримали завдяки тому, що Ваш батько Pavel Frisбагато років разом з нами проводив послідовну боротьбу за право громадян на збройний захист – брав участь разом з нами в роботі Конституційної комісії, писав відповідні матеріали тощо.

Ви ж насправді не думаєте, що серед декількох сотень народних обранців ми б не знайшли інших суб’єктів законодавчої ініціативи, щоб зареєструвати свій законопроект?

А от далі вже цікавіше.

Після того, як підконтрольні МВС депутати з Вашої фракції «Слуга народу» ледь встигли подати те непорозуміння, яке зареєстрували як альтернативний міліцейський законопроект №1222-1, Ваша точка зору поступово стала змінюватись.

Ну звісно, я розумію, що Ви у фракції, там у Вас спільні рішення, компроміси всередині – куди ж тут до принципової позиції в такому питанні, як право громадян на збройний захист.

Та ще й МВС тисне, та ще 60% комітету, включно з головою комітету Монастирським, який свого часу був помічником аж у самого Антона Геращенко, – всі члени фракції «Слуга народу».

Ну як тут не враховувати думку міліцейських соратників по боротьбі за світле майбутнє народу, якому ви нібито служите.

Ось і почалося поступове «перевзування в повітрі», а далі вам всім казково «підфартило» – з’явився «карантин». Якби карантину не було – його потрібно було би вигадати.

Одразу стало легше петляти, справжніх авторів законопроекту було заблоковано в усіх робочих чатах, зупинили комунікацію, перестали звертати увагу на фахові зауваження та пропозиції, а дискусія стала майже дослівно такою:

– Нам всім потрібен круглий стіл з фахівцями галузі, які вже десятки офіційних листів відправили на комітет, бо Ви робите щось зовсім не те.
– Ми не можемо, бо «карантин». 😊
– Так давайте в “Zoom” хоча б людей зберемо! – Не можемо, план комітету вже затверджений! Збирайтесь самі.
– Так нам потрібно під егідою комітету, щоб ви МВС запросили з їх статистикою злочинів та фактами, щоб фахову дискусію провести.
– Не можемо, карантин.

– Що це за редакція законопроекту, хто таке пише, звідки ці норми беруться?
– Комітет пише.

– Чому реєстр має вести МВС, а не Мінюст? Вони ж там вже в корупції по вуха загрузли! Давайте цей корупційний ланцюжок розірвемо!
– Хлопці, ви не розумієте – Мінюст проти того, щоб вести реєстр власників зброї!
– Чому?
– Міністр проти!
– Маячня! Міністр буде робити те, що ухвалить ВРУ, а проти чого він особисто, нехай своїй дружині розповідає.

– Хлопці, ви не розумієте – МВС проти носіння зброї!
– Чому, яка аргументація? Де факти, статистика, облік злочинів із зареєстрованою зброєю? Ми ж пишемо їм запити – вони відповідають – не ведеться! Це ж все профанація!

– Хлопці, ви нічого не зміните, бо рішення вже ухвалено і ніхто ці ваші норми навіть прописувати не буде!
– Яке рішення? Ким ухвалене? Це ВРУ має ухвалювати запропоновані законопроекти! Чи вам спускають рішення, які ви мусите виконувати? Так які ви тоді народні депутати?

Ось так це все відбувалося протягом року.
Цей перелік факапів можна, звісно, продовжити, але який сенс?

Вашим єдиним завданням було внести до сесійної зали НОРМАЛЬНИЙ законопроект для реалізації громадянами свого конституційного права на захист життя, а не той кастрований законопроект, який легалізує та цементує корупційні схеми та погіршує навіть поточний стан власників зброї.

Тож Ваші розповіді про те, що хтось там проти чогось, або: “давайте поступово, поміж читаннями змінимо” – залиште собі.

Я не знаю ЖОДНОГО прикладу, коли від народження поганий законопроект поміж читаннями перетворився на якісний і Вам це теж добре відомо.

Всі Ваші «аргументи» про те, що депутати проти, суспільство не підтримує – це все пусті балачки про застарілі меми: “українці не такі, вони ще не готові, менталітет не такий”.

Вносьте правильний, необхідний суспільству та країні законопроект, а ми далі подивимось – чи знайдемо ми голоси на підтримку у ВРУ чи ні. За результатами голосування робитимемо висновки.

І припиняйте маніпулювати суспільством, бо коли вам було дуже потрібно – ви тишком на карантині і Закон про землю протягнули, і Закон про гральний бізнес, хоча суспільство відсотків так на 75-80 цього не підтримує і Ви не питали думку суспільства.

Можете ж коли захочете, правда?

Ну і наостанок – сподіваюсь що особисто Вам зрозуміло, що Закон про зброю є наріжним каменем у розбудові системи територіальної оборони, підвищенні рівня громадської безпеки та врешті-решт – він має допомогти врятувати життя наших співгромадян, яких щорічно тисячами вбивають та калічать.

А не виконувати чиїсь забаганки та дурити суспільство.

Тож давайте без образ – Ви не почули нас, а ми не побачимо Вас.

І не тільки на місцевих виборах.

Георгій Учайкін