Новомосковська райрада на роздоріжжі власних повноважень

Після останньої сесії Новомосковської районної ради, яка відбулась 23 грудня 2020 року, у самих депутатів виникло дуже багато питань щодо власних повноважень і діяльності районної ради взагалі. Це спричинено процесом децентралізації в Україні, передачею прав на новоутворенні громади, а також гостро питання стало у зв’язку із розміром бюджету районної ради на 2021 рік у обсязі 260 тисяч гривень, що йдуть виключно на заробітні плати посадовців.

Однак, якщо було дійсно погано із ситуацією з районними радами, то точно не прийшов би на посаду керуючого справами виконавчого апарату Гуртовий Ігор Іванович. Знаючи діяльність цієї відомої для району людини він ніколи не знаходиться у місцях де йде процес розпаду та зубожіння. Також про необхідність районної ради і важливість її діяльності на кожній сесії висловлюється Храпов Сергій Анатолійович.

У Верховній Раді досі знаходиться на розгляді законопроект який врегульовує питання діяльності районних рад. Згідно якого на районні ради так чи інакше покладаються функції розпорядженням комунальним майном, земельні питання, фінансові надходження та розподіл бюджетних коштів. Дійсно, районна рада може бути органом, що працює для забезпечення рівномірного і сталого розвитку новоутворених та існуючих громад, підтримкою різних сфер життєдіяльності їх населення.

Якщо це дійсно буде так, то від голови та посадовців Новомосковської районної ради і депутатів буде залежати соціально-культурний, медичний, економічний розвиток громад, що входять до складу району. Деякі громади можуть бути «дружніми» до районного керівництва, а інші, які попадіть у «не милість», будуть розраховувати лише на власні сили. Але як визначатимуться критерії?

Виходячи із ситуації, що склалась, виникає питання: на якій пропозиції Ігоря Гуртового зійшлись його погляди з Сергієм Храповим щоб боротись за життя громад Новомосковського району? Крім того виникає інше питання: на скільки буде новою діяльність голови та керуючого справами виконавчого апарату Новомосковської районної ради і чи не стануть вони знов героями сюжетів новин пов’язаних зі скандалами у органах місцевого самоврядування?

На скільки корисною для Новомосковського району буде робота цього тандему «Храпов-Гуртовий» і яка його сутність, мешканці району зможуть побачити вже у 2021 році.

Меньше