Отримавших перше щеплення, вдруге можуть прищепити південнокорейським препаратом.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я України і головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в прямому ефірі ТСН, коментуючи ситуацію з тим, що Індія раптово заборонила експорт своєї вакцини.


«Ми сьогодні використовуємо 500 000 доз цієї вакцини для першого щеплення. Національна технічна група експертів, враховуючи рекомендації по Великобританії, Німеччини, Франції, також рекомендувала Міністерству охорони здоров’я перенести другу дозу з чотирьох тижнів на 12 тижнів. Тому у нас є в запасі три місяці, щоб поставити такі партії вакцини», – пояснив Ляшко.

Але навіть якщо за цей час індуси не поновлять поставки нічемної вакцини, вихід є – в травні прибуде 1,7 млн доз вакцини SKBio, яка проводиться в Південній Кореї за ліцензією AstraZeneca.
«Хотів би підкреслити, що вакцина від AstraZeneca – незалежно від того, на якій платформі вона виготовляється – на європейському майданчику, або в Індії, або в Кореї – її можуть поєднувати, як для першого, так і другого щеплення», – сказав Ляшко.
Нагадаємо, влада Індії вирішили розширити вакцинацію свого населення і заборонили вивіз за кордон вакцини AstraZeneca CoviShield. Напередодні глава комітету охорони здоров’я Верховної Ради Михайло Радуцький заявив, що постачання наступної партії вакцини CoviShield для України під питанням. Нібито Індію дратувала інформаційна кампанія в Україні проти цього препарату.
До речі, вакцину Pfizer, поставки якої очікуються у квітні, в Україні не продаватимуть. В МОН стверджують, що її будуть використовувати для імунізації людей, які проживають у будинках-інтернатах.