У Новомосковську влада та батьки обговорили реформу системи харчування в закладах дошкільної освіти

23 липня поточного у великій залі Новомосковської міської ради пройшов «круглий стіл» за участі представників управління освіти, директорів закладів дошкільної освіти та батьківської громадськості з обговорення принципових змін, які запроваджує реформа харчування дітей у закладах дошкільної освіти.

Суть реформи – в осучасненні системи харчування в дошкільних та шкільних навчальних закладах, перетворення харчування на безпечне та якісне.

Уряд своєю постановою №305 від 24.03.2021 року «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» затвердив нові норми харчування для дітей у дитсадках. Розроблене й нове меню.

Так, повністю вилучать ковбаси й сосиски, рибні та м’ясні консерви. Вперше до меню внесли безглютенові позиції, збільшили кількість фруктів і м’яса в раціоні, молочних і кисломолочних продуктів. Розписано калорійність сніданку, обіду та вечері за віковими групами: 1-4 та 4 – 6 (7) років. Передбачено кількість білків, жирів і вуглеводів, яка має бути у стравах. Розраховано добову потребу в рідині для дітей різних вікових груп. Визначено, як забезпечити харчуванням дітей з особливими дієтичними потребами – цукровим діабетом, харчовою алергією, целіакією (непереносимістю глютену), лактозною недостатністю (непереносимістю лактози), фенілкетонурією (вродженими порушеннями метаболізму) тощо. Кількість цукру, хліба в раціоні дошкільнят зменшиться, фруктів, молочних продуктів і м’яса, навпаки, збільшиться.

Щоб забезпечити різноманітність харчування, буде складатися не двотижневе, як зараз, а чотиритижневе сезонне меню, яке погоджуватимуть у Держпродспоживслужбі.

Щодо вартості харчування у дитсадках та частки батьківської плати, то в Новомосковську зараз встановлено пропорцію: бюджет 30% і батьки 70%.  Таку пропорцію планується залишити й на наступний рік.

Зараз вартість харчування в дитсадках становить 37,00 грн. садові групи, 25,00 грн. ранній вік.

Стосовно перспективи вартості харчування в дитсадках Новомосковська, то у виконання вимог постанови Кабміну №305 від 24.03.2021 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку») з 1 вересня 2021 року вона становитиме (на один день):

– для дітей молодшого дошкільного віку – 35 грн. 20 к, з них батьківська плата – 24 грн. 64 к;

– для середнього та старшого дошкільного віку – 46 грн. 23 к, з них батьківська плата – 32 грн 36 к.