З першого жовтня пацієнти з діабетом зможуть отримати інсулін лише за електронними рецептами

З першого жовтня поточного року пацієнти з хворобою на діабет зможуть отримати інсулін в аптеках за програмою «Доступні ліки» лише за електронними рецептами — повідомили у МОЗ.

Для цього необхідно зробити п’ять наступних кроків:

1️⃣ Відвідати ендокринолога.

2️⃣ Мати складений індивідуальний план лікування, де ендокринолог призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ).

3️⃣ Отримати електронний рецепт у ендокринолога (якщо первинний рецепт, то лише у нього!) або свого сімейного лікаря. Сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога.

4️⃣ Прийти та отримати інсуліни у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ за напрямом реімбурсації інсулінів.
Впізнати таку аптеку можна буде за наліпкою “+Інсуліни”. Крім того, знайти такі аптеки допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77. Також найближчим часом інформація з’явиться на онлайн-дашбордах НСЗУ.

5️⃣ Отримати повторний електронний рецепт у свого сімейного лікаря або ендокринолога.
Якщо тієї кількості інсулінів, які призначив ендокринолог, недостатньо, то сімейний лікар направляє пацієнта знову до ендокринолога для коригування або створення нового плану. До кого звертатися за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.