У Новомосковську розпочало роботу нове комунальне підприємство – «Рідне місто»

З 1 березня поточного року в Новомосковську розпочало роботу нове комунальне підприємство – «Рідне місто».
Комунальне підприємство «Рідне місто» створене та затверджене депутатами Новомосковської міської ради на заміну існуючого КП «НККП», яке завдяки невмілому керуванню попереднього керівництва було доведене до банкрутства.
Два роки потому, після зміни влади в місті, на підприємстві був проведений ретельний аудит, який виявив повну бездіяльність попередніх керівників, безгосподарність, розбазарювання бюджетних коштів і величезні суми заборгованостей: станом на 1 січня 2022 року сума заборгованості склала з ПДВ – 6,4 млн грн, а за оренду землі – 253 тис. грн.
На суму боргу Податкова може нарахувати штрафи та пеню й тоді загальна сума боргу сягне 19 млн грн.! Керівника, який довів комунальне підприємство до банкрутства міський голова  звільнив. А матеріали передав до правоохоронних органів.
Наразі існує загроза арешту рахунків КП «НККП», що призведе до повного зупинення роботи підприємства.
Саме тому на заміну КП «НККП», яке має величезні борги, а майже усе майно знаходиться під арештом, депутати та міська влада створили нове КП «Рідне місто».
Таке вольове рішення повинні були прийняти ще попередника, але їм простіше було постійно виділяти на підприємство додаткові гроші з бюджету міста, які спливали як у прірву, чим прийняти вольове рішення та поставити крапку й рухатися далі.
Тепер комунальне підприємство «Рідне місто» виконуватиме ті ж самі функції, які раніше виконувало КП «НККП» – утримання міських дорігтротуарівзелених насадженьвуличного освітленнямеліомережікладовищ та оранжереї.
Усі працівники КП “НККП”, які виявили бажання й надалі працювати в міському комунальному господарстві, за власним бажанням перейшли на роботу до нового КП.
Жоден робітник не втратив свій оклад та умови його праці не змінились.
Також всі робітники офіційно оформлені й продовжують підтримувати порядок у місті, виконуючи свої посадові обов’язки.
Рівень оплати праці в новому КП «Рідному місті» залишили той самий, який був в КП «НККП». При звільненні з КП «НККП» з працівниками проведено повний розрахунок, включаючи компенсації за невикористані відпустки.
На нове підприємство «Рідне місто» перейшло працювати  93 працівники, робочі місця за штатним розписом ще залишились вакантними, тому керівником підприємства подана заявка до Центру зайнятості щодо підбору робочих з-поміж місцевих жителів чи переселенців на посади робітників благоустрію, дорожньої служби та будівельників.
Штат доукомплектовується.
За словами директора КП «Рідне місто» Олександра Носика, підприємство продовжує стабільно працювати й забезпечувати виконання покладених на нього завдань.