ЧИНОВНИКА-КРАДІЯ ІГОРЯ ГУРТОВОГО НАРЕШТІ СПІЙМАЛИ ЗА РУКУ: МОЖУТЬ СІСТИ ВСІЄЮ СІМ’ЄЮ

У Законі Божому є чітка заповідь: “Не кради”. Та чимало наших уркаїнських чиновників чомусь вважають, що вони хитріші й розумніші не тільки від людей, а й від Бога. Мовляв, заповіді – не для них, а для простого люду.

Скажімо чесно: правоохоронна й судова системи України теж досі не надто переймалися виведенням шахраїв-посадовців на чисту воду, жо самі є головними корупціонерами. Але зближення України з ЄС вимагає зовсім іншого відношення до подібних негативних проявів в нашій державі.
Нещодавно по Україні прокотилася хвиля гучних затримань топ-чиновників державного рівня. Але крадії рангом понижче страху не відчули та продовжили свою кримінальну справу. Мовляв, ну ми ж не мільярдами крадемо, а лише мільонами. Тим більше, що крадуть вони вже давно й досі ніхто на це не реагував, а тільки долю свою просили. А якщо й попадалися, – на те є високі зв’язки – і все традиційно вирішувалось лише легким переляком, або дачею хабара.
Втім, очевидно, час змін таки настав. Принаймні, хочеться в це вірити. Більш непримиренним стало й відношення пересічних громадян до топ-крадіїв. Бо більшість із нас не хочуть виїжджати в Європу в пошуках щасливішого життя – ми хочемо побудувати Європу в своїй країні.
У перших числах березня за процесуального керівництва обласної прокуратури було викрито злочинну групу, яка на території нашого району запровадила злочинну схему заволодіння земельними ділянками. Очолював цю групу колишній голова райдержадміністрації, а нині керуючий справами райради.
Але поки тривають слідчі дії й у судовому порядку нікого не названо злочинцем, називатимемо все максимально коректно.
Так ось, в місті N-ськ (майже як у класичній літературі) жив такий собі тов., а правільніше буде сказано покидьок Г (тут просто співпало). Ким був? Та ніким – такий собі товариш Ніхто з дипломом юриста, анаіс… і директора всесвіту. Морально-діловими якостями не відрізнявся. Зате гарно розвиненим у нього був «хапальний» рефлекс – хотілося всього й побільше. І задумав він схему: регіон у нас аграрний, і якщо частину земель продати, ніхто й не помітить. Але щоб реалізувати задумане, треба, по-перше, опинитись хоча б у якомусь владному кріслі, а, по-друге, бути впевненим, що після незаконних юридичних оборудок не опинишся на нарах. А яка у нас найкраща «криша» для махінаторів? Правильно, партійна.
І пішов Г, не не то, що ви подумали, але… воно тоже таке, по партіях у пошуку покровителів, які погодились би влаштувати його на «рибне» місце. А він уже віддячить як треба.
Що від цього матиме партія, запитаєте ви? В партійні списки нерідко включають кандидатів не за ступенем інтелекту чи бажання змінювати життя людей на краще, а лише за спроможністю фінансово підтримувати общак – партійну касу, з якої фінансують партійні заходи й наступні виборчі кампанії. Щоб ще 5 років залишатися при владі. І так по колу. Тому Україна й тупцює на місці…
Наш хитромудрий герой Г перед кожними виборами «перевзувався», пропонуючи свої послуги саме тим партіям, які на той момент були на верхівці владного олімпу й могли запропонувати гарну посаду в рідному районі.
Яким лише партіям не кланявся – «Демократичний Альянс», БЮТ, БПП, «Пропозиція». Дивує лише нерозбірливість у кадрах партійних босів: наберуть кого попало, а потім дивуються, чому їхні рейтинги падають. Наш Г від БЮТ і Європейської Солідарності навіть балотувався в народні депутати України. Очевидно, щоб масштаби махінацій розширити.
БЮТ всадила його в крісло голови райдержадміністрації. Результат – Новомосковський міжрайонний прокурор І.Снігач у серпні 2008 року повідомляв: «Новомосковською міжрайонною прокуратурою у сфері земельних відносин порушено три кримінальні справи». Через рік – нове повідомлення: «17 листопада 2009 року співробітниками по боротьбі з економічною злочинністю були затримані голова Новомосковської районної державної адміністрації Ігор Гуртовий та начальник районного відділу земельних ресурсів Микола Бондарев. В ході слідчих дій було встановлено, що у 2007-2008 роках посадові особи Новомосковської райдержадміністрації та відділу земельних ресурсів Новомосковського району сфальсифікували матеріали картографічних характеристик місцевості, в результаті чого острів, який згідно з чинним законодавством не підлягав відчуженню як такий, що належить до водного фонду, перетворився на півострів та став об’єктом протиправної оборудки. Згодом чиновники оформили право власності на ці земельні ресурси на підставних осіб».
Чому ж крадій не сів у тюрму? За даними розслідувачів-журналістів, одна з 35 земельних ділянок (по 2 га кожна) дісталася тодішньому прокурору області.
А нашу «щуку» Г знову й знову «кидали в річку карасиків стерегти» – за землею слідкувати. Кидали в тому числі й ми – своїми голосами на виборах.
Смішно читати передвиборну програму кандидата в народні депутати від партії «Блок Петра Порошенка» Ігоря Гуртового, що починалася словами: «Жити по-новому. Жити безбідно». Ну що ж, принаймні частково він свої обіцянки дійсно виконував. Правда, людям від цього нічого не перепадало.
Останній партійний проєкт, куди йому вдалося вплигнути, – це партія «Пропозиція». Щоб агітувати жителів міста N-ськ голосувати за цю партію, на мітинг до нас приїжджав кандидат на посаду мера Дніпра Борис Філатов. Правда, хутко зник, коли побачив реакцію городян на місцевого кандидата від своєї «Пропозиції». Не допомогло навіть бризкання слиною товариша Г, який розразився нецензурною лайкою на людей прямо з трибуни.
Хоча Г проживає в Орлівщині й був депутатом Піщанської сільради, але липкі щупальця тягнув і до міста. Перед виборами кілька місяців терся у виконкомі біля мера Віктора Літвіщенка, був призначений його радником, розповідав, що після виборів і виграшу Віктора Івановича він стане керуючим справами виконкому.
Але в місті N-ськ його плани не здійснилися, зате Г став депутатом районної ради, а згодом виклянчив і чергове крісло – керуючого справами райради. Райради, яка є абсолютно зайвим, відмерлим органом.
Для порівняння: нещодавно в ПК «Металург» перед городянами виступав голова військово-цивільної адміністрації міста Попасна Луганської області, звідки велика група переселенців проживає в одному з шелтерів Новомосковська. Так ось він розповів, що Попасна – такий же райцентр, як і Новомосковськ, яким до адмінреформи керували кілька структур, що дублювали одна одну – міська рада, районна рада й райдержадміністрація. В результаті реформи райраду скасували – і цього ніхто з жителів навіть не помітив. «Районна рада завжди була ідеологічним органом, який ні за що не відповідав, а тільки делегував», – так охарактеризував мер Попасної цей політичний рудимент. У підсумку в Попасній зекономили значні кошти, що йшли на утримання апарату райради.
А у нас районна рада продовжує існувати паралельно зі створеними ОТГ, ставши осередком розкрадання народного багатства – землі.
Якщо комусь із читачів доводилося шукати когось із працівників апарату райради, той знає, що знайти їх практично неможливо – кабінети на замку. Але зарплати й премії «за видатні досягнення» продовжують отримувати. Наприклад, Гуртовий – по понад 122 тисячі з преміями по 75 тисяч у деякі місяці. Єдине питання: за що?
Хто ж в останні роки «кришував» оборудки з землею в нашому районі? Про це залишається лише здогадуватися, але інформація до роздумів: тодішній губернатор області Валентин Резніченко є першим номером в обласному списку депутатів від «Пропозиції». Наприкінці минулого року після гучних журналістських розслідувань Резніченка указом Президента було звільнено з посади, наразі тривають слідчі дії щодо виявлених фактів нецільового використання бюджетних коштів.
Тож, очевидно, «криша» у тов. Г протекла. І зрештою наш крадій таки потрапив у поле зору правоохоронців.
«Під час досудового розслідування встановлено, що місцеві жителі організували шахрайську схему заволодіння земельними ділянками на території Новомосковського району Дніпропетровської області, підробивши договори купівлі-продажу, свідоцтво права на спадщину за заповітом, оформили за собою та іншими підконтрольними особами право власності на земельні ділянки, та в подальшому передали на сільськогосподарське підприємство для отримання неправомірної винагороди.
Зокрема встановлено, що протягом 2018-2019 років колишній керівник райдержадміністрації, будучи в минулому посадовцем, який займався питаннями відведення земельних ділянок, розробив злочинний план, для реалізації якого залучив співмешканку та інших осіб, серед яких колишній підлеглий, що працював водієм, а також близькі родичі та знайомі, які повинні були виступати номінальними власниками незаконно оформлених земельних ділянок, та в подальшому передати такі земельні ділянки підконтрольному фермерському господарству.
За результатами проведення санкціонованих обшуків в супроводі оперативних працівників УСР у Дніпропетровській області за місцем мешкання та роботи фігурантів виявлено та вилучено підроблені свідоцтва про право на спадщину за заповітом, бланки нотаріальних документів, договори оренди землі, а також засоби телекомунікаційного зв’язку, на яких наявні сліди вчинення кримінальних правопорушень.
Враховуючи наявність достатніх доказів, повідомлено про підозру трьом особам, серед яких співмешканка колишнього посадовця, державний реєстратор, а також директор фермерського господарства, а саме у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 365-2 КК України, в результаті вчинення яких шляхом використання свідоцтв про право на спадщину за заповітом з завідомо неправдивими відомостями, державним реєстратором було здійснено державну реєстрацію прав власності на земельні ділянки, а також похідного права у вигляді оренди за 20 земельними ділянками, що призвело до тяжких наслідків охоронюваним законом суспільним інтересам територіальної громади».
Поки одні воюють, інші крадуть…
Не може не обурювати й той факт, що у Г вистачало нахабності ходити по похоронах загиблих військових, де від імені районної військової адміністрації (до якої він не має жодного відношення) виголошував патріотичні промови, вигукував: «Слава Україні!» Але повертався в кабінет – і знову ставав звичайним шахраєм.
І так був зайнятий підробкою документів, що на виховання власного сина часу не вистачало. Тому той вештається по місту в стані наркотичного сп’яніння й стріляє куди заманеться, лякаючи людей. А що тут такого – тато завжди прикриє!
Ну що ж, товаришу Г, напевно, почути фразу «Сідай, п’ять!» вам краще було б колись у школі, а не зараз у суді. Як кажуть, любиш красти, люби й на зоні мило роняти….
Але поживемо – побачимо. Справа за слідчими.
Відомості про скоєне кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022040000000229.
Суд, розглядаючи питання обрання запобіжного заходу до підозрюваних, застосував до співмешканки запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 1,4 млн грн, які (ви не повірите!) одразу знайшлися… в кишені Г – посадової особи місцевого самоврядування. А може чоловік клад знайшов!
В соцмережах є слушні пропозиції з приводу чергового скандалу: крадіїв у тюрму, майно конфіскувати, щоб лишились голі, а все віддати на ЗСУ. А ви якої думки?