НЕВЖЕ КРИМІНАЛЬНА СПРАВА ВІДНОСНО ГУРТОВОГО ЗАКІНЧИТЬСЯ ПШИКОМ?

Декілька тижнів тому у Дніпрі та Новомосковську пройшли чергові гучні затримання колишнього голови Новомосковської райдержадміністрації Гуртового Ігоря Івановича та шістьох членів його кримінального угрупування, яке спеціалізувалось на крадіжках земельних ділянок, як у пересічних громадян, так і у держави.

 Незаконно заволоділи землями водного фонду вартістю понад 1 млрд грн для забудови елітного містечка – на Дніпропетровщині затримано учасників злочинної організації Незаконно заволоділи землями водного фонду вартістю понад 1 млрд грн для забудови елітного містечка – на Дніпропетровщині затримано учасників злочинної організації
 
За даними слідства, Гуртовий Ігор Івановичобіймаючи посаду голови Новомосковської райдержадміністрації у 2005-2010 році, створив та організував кримінальне угрупування, а потім, маючи впливову посаду готував та виносив незаконні розпорядження щодо виділення державних земель у приватну власність.  
Злочинець Ігор Гуртовий
Інші учасники угрупування забезпечували оформлення майнових земельних прав на членів сім’ї та підконтрольних людей. 
Співмешканка Гуртового Бут Ольга Леонідівна
Крадій Гуртовий та ссикун Сергій Мороз
Гуртовий Ігор Іванович разом з колишнім міським головою Новомосковська Сергієм Морозом, останній є близьким другом Гуртового та за деякими даними на нього оформлювали вкрадену землю, а потім за допомогою третейського суду, узаконювали.
На фото разом з Гуртовий голова Новомосковської райради Сергій Храпов.
Бандит Сергій Федорик
Депутат Харківської обласної ради від партії “слуга народу” Федорик Сергій Юрійович
Держаний реєстратор Куліш Олена Юріївна 
Колишній керівник КП “НККП”, особистий водій Гуртового  Ракаєв Віталій Іванович
На жаль, інформації стосовно учасників угрупування мало, приходило інформацію черпати з матеріалів, які розміщували у себе на сторінках різні ЗМІ, це не всі учасники кримінального угрупування, правоохоронцями встановлено коло, але не з’ясована роль кожного в цьому угрупуванні, зараз продовжується слідство і трохи далі спливуть нові фігуранти.
 Таким чином, за попередніми даними, кримінальне угрупування Гуртового незаконно заволоділо 35 земельними ділянками водного фонду у Самарській затоці.
Наразі до суду скеровано клопотання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів – тримання під вартою без визначення розміру застави.
 
Надалі підозрювані по кримінальній справі планували змінити цільове призначення земельних ділянок і побудувати на цій території елітне котеджне містечко.
 
І це тільки мала частина кримінальних епізодів угрупування.
 
Як повідомляють правоохоронці, відповідно до попередніх офіційних даних Фонду державного майна України, вартість 70 гектарів вкрадених кримінальним угрупуванням Гуртового земель становить понад 1 мільярд гривень.
Гуртовий Ігор Іванович Керуючий справами Новомосковської райради
Здається, все добре, правоохоронці викрили та затримали кримінальне угрупування, в тому числі його ватажка й усі злочинці будуть покарані, а вкрадені земельні ділянки повернуть державі та власникам.
 
Але є одне але…..!
 
За даним ЗМІ, у 2009 році Новомосковська прокуратура вже відкривала кримінальну справу стосовно вказаних земельних ділянок та по цій справі вже фігурував посадовець Гуртовий Ігор Іванович та його спільники.
 
 
Прокуратура викрила, провела розслідування, відкрила кримінальну справу, а потім з невідомої причини все затихло й пізніше кримінальну справу взагалі закрили.
 
 
Не зважаючи на те, що у 2010 році знов кримінальну справу відкрили, а Гуртового та його поплічників арештували,  через деякий час справу спустили на гальма, а потім взагалі закрили.
 
Як повідомили активісти міста, Гуртовий, обіймаючи посаду обзавівся впливовими знайомими суддями та правоохоронцями, які за грошову винагороду й допомагали йому та його кримінальному оточенню уникнути відповідальності.
 Правда це чи ні, зараз важко сказати, але те, що Гуртовий та його спільники по кримінальному угрупуванню постійно уникали кримінальної відповідальності та постійно справа закривалась — то є фактом.
 
Також є фактом те, що рік тому Дніпропетровська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження №42022040000000229 від 19.07.2022р., за фактом заволодіння місцевими жителями земельними ділянками на території Новомосковського району Дніпропетровської області шляхом обману (шахрайство), вчиненого в особливо великих розмірах, з використанням завідомо підробленого документа, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, а також за фактом складання, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 365-2 КК України.
 
 
Прокуратура провела обшуки й гучні затримання, але не самого ватажка Гуртового І.І., а його співмешканки Ольги Бут та депутата Харківської обласної ради від політичної партії «слуга народу», а також державного реєстратора, приватного нотаріуса та деяких близьких до Гуртового людей та родичів, на яких були переоформлені вкрадені земельні ділянки.
 
Тобто, правоохоронці затримали виконавців, а не організаторів та ватажка кримінального угрупування.
 
Після такої новини суспільство обурилось та почало за допомогою соціальних мереж та ЗМІ ставити питання правоохоронцями, чому на волі залишили ватажка кримінального угрупування Гуртового І.І., та чому він постійно уникає відповідальності?
 
 
Але суд відпустив під заставу його та учасників кримінального угрупування, а згодом з’явилась інформація, що Гуртовий, як кажуть, «порішав» з правоохоронцями та вже нову справу №42022040000000229 від 19.07.2022р.  спустили на гальма, а потім намагались закрити.
 
 
З цього приводу виникає питання, на цей раз чим закінчиться чергове гучне затримання та ця кримінальна справа?
Порішають” чи дійсно відбудуться очікувані посадки?
Слабо віриться у те, що на цей раз Гуртового І.І та його поплічників покарають за здійснені ними відносно громадян та держави злочини!
Джерело: https://patriot.dp.ua/nevzhe-j-tsia-kryminalna-sprava-vidnosno-ihoria-hurtovoho-zakinchytsia-pshykom/