Як не позбутися своїх грошей та вберегтися від зловмисників

Винахідливість злочинців не знає меж і нові способи позбавити людину її грошей чи майна виникають постійно. Зловмисники діють на вулиці, в мережі інтернет, по телефону і навіть приходять додому.
🔹«Просяться в будинок»
Правоохоронці постійно застерігають громадян не вступати у будь-які контакти з незнайомцями, адже нерідко така розмова закінчується шахрайством чи крадіжкою. Тому будьте пильні, коли до вашої оселі просяться зайти невідомі під різними приводами: напитися води, перепеленати дитя, попросити харчів та одягу. Зазвичай, поки чуйні та добрі люди йдуть шукати щось для нібито знедолених, зловмисники вже починають господарювати у помешканні, беручи все, що має хоч якусь цінність.
🔹«Псевдопрацівники соціальних служб»
Досить часто люди старшого віку можуть стати жертвами псевдосоціальних служб, які приходять додому, вводять в оману та вимагають гроші. Запам’ятайте, у кожного такого працівника має бути посвідчення, яке підтверджує те, що дана особа дійсно є соцпрацівником або, що це співробітник комунальних служб, який має право надавати послуги або ж запитувати мешканців рахунки чи показники лічильників.
🔹«Зняття порчі»
Цей вид шахрайства розрахований виключно на уразливі категорії населення: літніх, хворих людей або дітей. Як правило, незнайомці, розуміючи, що людину зацікавила їхня інформація, починають тиснути на жертву, запевняючи, що їх рідні чи вони самі, невиліковно хворі і допомогти позбавитись недуги можна лише за допомогою нетрадиційних способів лікування.
Зазвичай, налякані та вражені постраждалі готові зробити усе задля «зцілення», тож і йдуть на усі умови зловмисників, залишаючись у подальшому без грошей та цінностей.
Поліція звертається до мешканців регіону – будьте пильними та обережними під час спілкування із незнайомцями. Не повідомляйте їм свої особисті дані – банківські установи і державні служби володіють достатньою інформацією про вас і не будуть її випитувати. Купуючи товари в інтернеті, користуйтесь перевіреними сайтами, вивчайте відгуки, аналізуйте коментарі. Не поспішайте розлучатись із своїми грошима перевіряйте всю інформацію.
☝️Пам’ятайте – аби не потрапити на гачок шахраїв, завжди залишайтеся пильними. Якщо ви все ж таки стали жертвою злочину, терміново звертайтесь до найближчого відділу поліції або телефонуйте 102