Верховна Рада України прийняла закон про декларування вогнепальної зброї у цивільного населення.
Цим законом врегульовано, що якщо, цивільна особа, яка знайшла вогнепальну зброю або боєприпаси до неї, зобов’язана негайно повідомити Національну поліцію України про такий факт за спеціальним номером «102» або «112» та впродовж 24 годин передати їх до органу Національної поліції України в будь-який зручний спосіб для подальшої здачі чи декларування або вказати на їх місцеперебування для подальшого вилучення.
Задекларована вогнепальна зброя і боєприпаси до неї не перебувають у володінні та користуванні цивільних осіб протягом дії воєнного стану.
❗️ Декларуванню згідно із цим Законом не підлягає:
🔹 Нарізна вогнепальна зброя калібру від 12,7 мм та більше і боєприпаси до неї;
🔹 Гладкоствольна вогнепальна зброя калібру більше 23 мм і боєприпаси до неї;
🔹 Кулемети, гранатомети, міномети, вогнемети, переносні зенітно-ракетні комплекси, ствольні артилерійські системи і боєприпаси до них;
🔹 Вогнепальна зброя і боєприпаси до неї, що є засобом або знаряддям вчиненого кримінального правопорушення;
🔹 Вогнепальна зброя із видаленим чи незаконно зміненим маркуванням;
🔹 Вогнепальна зброя і боєприпаси до неї закріплені за військовослужбовцями Збройних Сил України, інших утворених
відповідно до законів України військових формувань.
🔹 Боєприпаси, окремо від вогнепальної зброї.
❗️Декларуванню підлягатиме бойовий пістолет, автомат, мисливський карабін та деякі інші види зброї за виключенням вищезазначених.
Цивільна особа, яка знайшла та
задекларувала вогнепальну зброю набуває право власності на неї після воєнного стану та спливу трьох місяців з дня здачі знайденої вогнепальної зброї для перевірки до органу Національної поліції України.
❗️Право власності на знайдену та
задекларовану вогнепальну зброю не набувається у таких випадках:
🔹 Цивільна особа, яка знайшла та
задекларувала вогнепальну зброю не відповідає вимогам, встановленим законодавством до фізичних осіб для набуття права власності на вогнепальну зброю;
🔹 Вогнепальна зброя не підлягає
декларуванню;
🔹 Вогнепальна зброя належить іншій особі;
🔹 Вогнепальна зброя відноситься до видів вогнепальної зброї, що не може перебувати у власності фізичної особи.
Якщо цивільна особа знайшла вогнепальну зброю, яка не перебуває в цивільному обігу (наприклад, автоматична зброя), та має намір набути право власності на неї після воєнного стану — зобов’язана переробити таку зброю до дозволеного виду або передати до Національної поліції України.
Цивільні особи не несуть відповідальності за застосування вогнепальної зброї проти осіб, які здійснюють збройну агресію проти України.
Закон вводиться в дію через три місяця з дня набрання ним чинності. Цивільні особи, які мають у володінні вогнепальну зброю і боєприпаси до неї, що підлягають декларуванню повинні протягом місяця з дня введення в дію Закону звернутися до Національної поліції України для її декларування.