В Україні від початку війни не сів жоден з членів МСЕК, підозрюваних у допомозі ухилянтам — “ЕП”.

У Реєстрі судових рішень за останні три роки журналісти знайшли 216 вироків, де фігурує діяльність МСЕК. Майже у 50 з них обвинуваченою стороною є лікарі та члени комісії.

Зазвичай їм інкримінують кілька статей Кримінального кодексу: 369-2 (зловживання впливом), 368 (хабар), 358 (підроблення документів), 114-1 (перешкоджання діяльності ЗСУ) та 368-5 (незаконне збагачення).

На перший погляд, вироки в таких справах звучать суворо: п’ять років позбавлення волі.
Однак на практиці більшість засуджених звільняють від відбування покарання з випробувальним терміном (як правило — за угодою з прокурором про визнання винуватості) навіть без конфіскації майна“, — йдеться у матеріалі.

На ситуацію відреагував і заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін, назвавши відсутність жодного реального вироку по корупції в МСЕКах — вироком самій державі:

“Ці справи мали стати показовим прикладом, що так робити не можна. Натомість стали прикладом, що так можна і потрібно, бо за це ніх*** не буде.
З таким розвитком подій немає чого сподіватись на якісь зміни в державі. Можемо хіба дочекатись, коли в тих, хто отримав такий несправедливий «вирок», або в тих, хто його дав, будуть стріляти”, — зазначив Жорін.